Polska Grupa Lotnicza wystąpiła o certyfikat Air Operator’s Certificate (AOC) dla LOT Polish Airlines SA.

LOT Polish Airlines SA została założona pod koniec maja bieżącego roku. Wniosek o certyfikat jest teraz procedowany i będzie nim objęty na początku jeden samolot każdego typu należący do floty narodowego przewoźnika. Później zostaną dopisane pozostałe maszyny.

Powołanie nowej spółki może świadczyć o tym, że LOT przygotowuje się na różne warianty rozwoju sytuacji. czytamy w https://www.rynek-lotniczy.pl/

 

Jednocześnie LOT zapowiada wznowienie połączeń lotniczych z Ameryką Północną (przy wciąż obowiązującym wymogu 14-dniowej kwarantanny dla podróżujących) Napisał o tym… Konsulat RP w Nowym Jorku na Twiterze.

Polskie Linie Lotnicze LOT od lipca wznowią regularne połączenia za ocean. Samoloty narodowego przewoźnika wrócą na trasy do Nowego Jorku, Chicago i Toronto.

Ogłosił to Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku na Twitterze, informując, że zakończył przyjmowanie chętnych na powrót do Polski lotami specjalnymi. “Polski przewoźnik już od lipca wznowi regularne rejsy na linii WAW-JFK” – czytamy.

 

 

Jednocześnie liczne osoby, które miały wykupione bilety LOT u na lipiec a nawet sierpień otrzymują powiadomienia o odwołaniu rejsów…

LOT zaś informuje, że od lipca wznawia połączenia europejskie.

Powoduje to duże zamieszanie wśród osób planujących podróż do Polski.