Maski mogą wkrótce stać się obowiązkowe we wszystkich wspólnych obszarach budynków apartamentowych w Toronto, ogłosił we wtorek burmistrz John Tory.

Podczas posiedzenia rady miasta, powiedział Tory, radni  omówią plan wprowadzenia obowiązkowego zakrycia twarzy we wszystkich wspólnych obszarach budynków apartamentowych, w tym w windach, holach i pralniach.

„Wiele rad lokatorskich i zarządów kondominiów już to zrobiło lub zdecydowanie poleciło to swoim najemcom. Jako burmistrz otrzymałem listy od najemców i mieszkańców  proszących o taki środek bezpieczeństwa” – powiedział Tory .

Zwolnienia byłyby możliwe ze względów medycznych i w przypadku dzieci w wieku poniżej dwóch lat.

Kolejna rekomendacja pod obrady radnych w tym tygodniu dotyczy surowszych przepisów w barach i restauracjach.

Proponowany nowy zapis przepisów miejskich wymagałby, aby klienci siedzieli przez cały czas podczas jedzenia i picia, wstając od stołu tylko po to, by udać się do toalety, zapłacić rachunek lub opuścić lokal.

Restauracje i bary byłyby również zobowiązane do prowadzenia rejestru klientów, w którym zapisywane byłyby informacje kontaktowe co najmniej jednej osoby z każdej grupy. Tory powiedział, że informacje zostaną udostępnione Toronto Public Health w celu śledzenia kontaktów, ale będą usuwane po 30 dniach.