Założyciel SpaceX i Tesli, Elon Musk, powiedział, że ani on, ani jego rodzina nie przyjmą  szczepionek przeciwko koronawirusowi, nawet jeśli będą one łatwo dostępne, mówiąc, że pandemia „zmniejszyła [jego] wiarę w ludzkość”.
Przemawiając podczas wywiadu podcastowego z Karą Swisher, 49-letni Musk stwierdził, że ani on, ani jego dzieci nie są zagrożeni Covid-19 i dlatego jest mało prawdopodobne, aby potrzebowali szczepionki.

„To sytuacja, w której nie ma wygranych. To osłabiło moją wiarę w ludzkość, cała ta sprawa… Irracjonalność ludzi w ogóle ”- powiedział Musk .

Potępiał również blokady na całym świecie, a zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, wcześniej określając je jako „nieetyczne” i „de facto areszt domowy”.

Musk powiedział, że powszechne blokady były błędem i tylko osoby zagrożone powinny być poddane kwarantannie „do czasu przejścia burzy”.

Pytany o ryzyko dla swoich pracowników i ich rodzin;  co się stanie, jeśli ktoś umrze, Musk odpowiedział zwięźle: „Wszyscy jesteśmy śmiertelni”.

„Przez cały ten czas produkowaliśmy samochody i było wspaniale” , powiedział o Tesli. Dodał, że SpaceX działał w pełni przez całą pandemię dzięki narodowemu zaświadczeniu bezpieczeństwa.

Musk skrytykował również  Billa Gatesa, podkreślając, że krytykowanie  sceptyków blokowania przez gatesa jest bezpodstawne.

Musk przyznał, że ściśle współpracuje z zespołem epidemiologicznym Harvardu, który obecnie pracuje nad badaniami przeciwciał Covid-19.