Kancelaria premiera potwierdziła, że premier Kanady Justin Trudeau i prezydent USA Donald Trump przeprowadzili w sobotę rano rozmowę telefoniczną-

Premier Trudeau powinszował Trumpowi szybkiego powrotu do zdrowia i podzielił się doświadczeniami swej żony w przezwyciężaniu choroby Covid-10

Obaj przywódcy omówili bieżące wysiłki mające na celu opanowanie pandemii.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Premier podziękował również Trumpowi za „nieustanne wsparcie” Ameryki w wysiłkach na rzecz uwolnienia Michaela Kovriga i Michaela Spavora, dwóch obywateli Kanady, którzy są przetrzymywani w Chinach od grudnia 2018 roku kiedy zostali oskarżeni o szpiegostwo.

Global Affairs Canada wydała oświadczenie w sobotę stwierdzające, że ambasador Kanady w Chinach uzyskał „wirtualny dostęp konsularny” do Kovriga i Spavora.

Ministerstwo twierdzi, że Dominic Barton rozmawiał ze Spavorem w piątek i Kovrigiem w sobotę i żadne dalsze informacje nie zostaną ujawnione.

„Rząd kanadyjski jest głęboko zaniepokojony arbitralnym przetrzymaniem przez chińskie władze tych dwóch Kanadyjczyków  i nadal wzywa do ich natychmiastowego ich uwolnienia” – czytamy w oświadczeniu Global Affairs.