W czasach gdy pomoc jest potrzebna, pomoc przychodzi z każdego zakamarka już mamy $1100. Harcerstwo Związku Harcerstwa Polskiego w Kanadzie zbiera pieniądze aby ratować Katedrę pod Sosnami na naszych Ontaryjskich Kaszubach.
Ołtarz jest spróchniały i może się zawalić. Potrzebny jest wielki remont który będzie kosztował ponad $25,000, dodając do tego naprawę ławek i schodów.
https://gofund.me/8b0c5a40

Jeżeli ktoś był zuchem na harcerskiej akcji letniej, albo harcerzem na biwaku, czy instruktorem na terenie ontaryjskich Kaszub, odpowiedź z całą pewnością jest – TAK. Jeżeli ktoś ma czy miał dziecko lub wnuczka w harcerstwie, odpowiedź z całą pewnością jest – TAK. Jeżeli przyjeżdżasz na cottage lub wypoczywasz na campingu w okolicach Barry’s Bay, również odpowiedź jest – TAK. Jest to miejsce wyjątkowe, w którym poprzez obecność natury nasze modlitwy wydają się mieć nieco bliżej do nieba. Ołtarz polowy z wizerunkiem Czarnej Madonny, otoczony strzelistymi sosnami powstał z inicjatywy harcmistrza Ks. Rafała Grzondziela OFM COMV i naszych rodaków ponad 50 lat temu. Sosny bez wątpienia będą szumiały tam jeszcze długo bez naszej pomocy ale ołtarz ma już sędziwy wiek i wymaga gruntownego remontu, który jest szacowany na minimum 20 tys. dolarów. Trzeba też naprawić ławki i schody a wiemy jak cena drewna poszła do góry.

Ponad pół wieku temu inicjatywa naszych rodaków doprowadziła do powstania “Katedry pod sosnami” a dziś nadszedł czas żeby samorzutnie i z prostej potrzeby serca zainspirować inicjatywę remontu. Tylko od nas zależy czy zmobilizujemy siły i wspólnie zbierzemy fundusze na naprawę. W przypadku fundraisingu wielu z nas myśli, że “ktoś” , “coś” zrobi i odchodzi machając ręką i zapominając o sprawie. Dzisiaj ten “ktoś” to ja i ty! A to “coś” to konkretna zbiórka funduszy na remont. Wystarczy kilka dolarów od każdego z nas ! Dosłownie 5, 10, 20 dolarów. Ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka ! Przecież stać nas na to ! Nie czekajmy na chwilę kiedy przyjedziemy na ulubioną wakacyjną mszę do “Katedry pod sosnami” i zastaniemy ogrodzony teren z napisem – “zamknięte ze względów bezpieczeństwa “! Przyczyńmy się, żeby to wyjątkowe i ulubione “Serce Ontaryjskich Kaszub” biło dalej dla wielu pokoleń polskiej emigracji.

POMÓŻCIE nam dzisiaj aby nasza Katedra mogła stać wiele wiele lat dla następnych pokoleń. Oto GoFundMe gdzie możecie składać wasze darowizny.
Pieniądze będą zbierane przez następne 3-4 tygodnie i przekazane przez Harcerstwo ZHP do księdza Jana na Kaszubach aby ten mógł opłacić koszty naprawy ołtarza, schodów i ławek.

https://gofund.me/8b0c5a40
Proszę przekażcie ten link dalej swoim znajomym i rodzicom.
Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj
Malwina Rewkowska, hm
Hufcowa Hufca Watra
Związek Harcerstwa Polskiego, Okręg Kanada