Piątka największych banków zapowiedziała, że wkrótce zacznie wymagać szczepień od swoich pracowników pragnących powrócić do pracy stacjonarnej. Ci, którzy nie będą chcieli się podporządkować, będą musieli przechodzić regularne testy.

TD wysłał do swoich pracowników e-mail w piątek z prośbą o zarejestrowanie swojego statusu szczepionkowego w bazie banku do końca przyszłego miesiąca. Regulamin wymagający szczepień wejdzie w życie 1 listopada. Zawiadomienie rozesłane przez szefa HR nie wspomina, jakie będą konsekwencje niepodporządkowania się wymaganiom. Wiadomo tylko, że niezaszczepieni lub osoby, które nie podadzą informacji o szczepieniu i nie przejdą szkolenia informującego o korzyściach wynikających ze szczepień, będą musiały przez cały czas nosić maski i poddawać się szybkim testom na COVID-19.

CIBC opublikowało na swoim blogu post o podobnej treści. Nowe wymagania wejdą w życie przed końcem października.

Szefowa HR w Bank of Montreal, Mona Malone, napisała do wszystkich pracowników, że w związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 wywołanych wariantem Delta szczepienia będą obowiązkowe dla wszystkich pracowników pracujących stacjonarnie. Status osoby zaszczepionej trzeba będzie uzyskać do 31 października. W przeciwnym razie pracownicy będą musieli poddawać się testom na COVID-19 dwa razy w tygodniu, a także przestrzegać dodatkowych wytycznych.

Scotiabank też będzie wymagać szczepień, ale na razie nie podaje daty wejścia w życie nowej polityki.

Royal Bank of Canada pisze na LinkedIn, że w ciągu najbliższych tygodni będzie chciał potwierdzić status szczepionkowy wszystkich swoich pracowników. Dodaje, że wszyscy pracownicy z Kanady i USA, którzy mogą poddać się szczepieniom, będą musieli to zrobić do 31 października.