Erin O’Toole obiecuje mianować zaszczepionego ministra zdrowia, jeśli jego partia utworzy rząd. W przeciwieństwie do innych głównych partii, konserwatyści nie żądają szczepienia wszystkich swoich kandydatów

W wywiadzie dla Radio-Canada w zeszłym tygodniu O’Toole uniknął pytania, czy wybrałby zaszczepionego posła na stanowisko ministra gabinetu, któremu powierzono zarządzanie znaczną częścią reakcji na COVID-19 w tym kraju.

W przeciwieństwie do innych głównych partii, konserwatyści nie żądają, aby wszyscy ich kandydaci otrzymali dwie dawki zastrzyku COVID-19. To skłoniło przywódcę Liberałów Justina Trudeau do stwierdzenia, że ​​kampania konserwatywna stanowi zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Trudeau zintensyfikował ataki na O’Toole’a w ostatnich dniach, gdy sondaż CBC pokazuje, że konserwatyści zdobyli wąską przewagę nad obecnymi liberałami w sondażach krajowych.

 

Erin O’Toole sprzeciwia się obowiązkowym szczepieniom urzędników federalnych, i podróżnych. Powiedział, że jeśli zostanie premierem, zażąda, aby urzędnicy i podróżni przeszli szybkie testy COVID przed pójściem do pracy lub wejściem na pokład autobusu, pociągu, samolotu lub statku.

O’Toole powiedział, że szczepienie to osobista decyzja zdrowotna i nikt nie powinien być zmuszany do zastrzyku – ale wciąż postawił sobie za cel zaszczepienie 90 procent populacji, aby zwalczyć najgorsze skutki wariantu delta.

„Szczepionki są bezpieczne i skuteczne. Jeśli ludzie mają jakieś pytania, odpowiedzmy na nie i zaszczepmy ludzi. COVID-19” – powiedział. „Myślę, że wszyscy tego chcą”.