Rodzice uczniów uczęszczających do szkół w regionie Peel dowiedzieli się, że ich dzieci w wieku powyżej 12 lat będą mogły brać udział w sportowych rozgrywkach międzyszkolnych tylko pod warunkiem, że zostaną zaszczepione. Matka, której dziecko chodzi do Cawthra Park Secondary School w Mississaudze mówi, że obawia się skutków ubocznych szczepienia nastolatków. Poza tym tego rodzaju zarządzenie wprowadza segregację uczniów. Kobieta zauważa, że kuratorium próbuje stosować narzędzie przymusu, tymczasem co jakiś czas czytamy o zapaleniu mięśnia sercowego czy osierdzia występujących po szczepieniach zwłaszcza u nastoletnich chłopców. Szkoła stawia uczniów przed wyborem – uprawiaj sport, który kochasz, ale zaszczep się eksperymentalnym preparatem, który niesie ze sobą ryzyko poważnych działań ubocznych, ze śmiercią włącznie. Matka dodaje, że po uważnym przeczytaniu listu ze szkoły stwierdza, iż nie ma szans na jakiekolwiek zwolnienie ze szczepienia ze względu na przekonania religijne. Stawia to w trudnej sytuacji osoby, które ze względów moralnych nie chca się poddawać terapii genowej.

W liście podpisanym przez dyrektora szkoły Cawthra Park, Tylera McLeoda, można przeczytać, że szczepienia są obowiązkowe, by zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się COVID-19. Pełne szczepienie jest wymagane od uczniów powyżej 12 roku życia, sędziów i wolontariuszy, którzy są zaangażowani w uprawianie sportów kontaktowych na świeżym powietrzu wg definicji Region of Peel Secondary School Athletic Association (ROPSSAA) oraz wszelkiego rodzaju sportu i aktywności sportowych w pomieszczeniach zamkniętych. Dotyczy to rozgrywek i zawodów międzyszkolnych.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Menedżer ds. komunikacji kuratorium szkół publicznych regionu Peel, Malon Edwards, potwierdza, że podobne listy zostały rozesłane przez wszystkich dyrektorów szkół średnich oraz że nowe zasady są odpowiedzią na rekomendacje regionalnej agencji zdrowia publicznego.