Kanada zezwala na opuszczenie kraju drogą powietrzną bez szczepień tymczasowych pracowników zagranicznych (TFW), którzy nie są mieszkańcami kraju podczas gdy Kanadyjczycy, którzy zdecydowali się nie otrzymywać zastrzyków przeciwko COVID, nadal mają zakaz wejścia na pokład samolotu.

Zgodnie z e-mailem od Employment and Social Development Canada (ESDC) , zgłoszonym przez Western Standard , kanadyjski rząd federalny  twierdzi, że niezaszczepieni TFW  mogą opuścić Kanadę do 31 sierpnia, po tym, jak zezwolono na przedłużenie zwolnienia pierwotnie obowiązującego do 28 lutego.

The Western Standard twierdzi że zdaniem ich informatora z branży „zasady te stają się zawiłe dla wszystkich”, ale obywatele kanadyjscy bez szczepień, tacy jak kierowcy ciężarówek, powinni również otrzymać zwolnienia podczas podróży, podobnie jak TFW.

TFW, którzy nie są zaszczepieni i należą do pewnych kategorii, takich jak pracownicy rolni członkowie załóg morskich, osoby dokonujące dostaw medycznych oraz osoby pracujące ze sprzętem lub urządzeniami medycznymi, mogą wjechać do Kanady z wynikiem negatywnym testu na covid.

Niezaszczepieni obywatele Kanady mogą wjechać  drogą lotniczą zgodnie z Kartą Praw, ale muszą przejść kwarantannę. Jednak tego samego nie można powiedzieć o niezaszczepionych Kanadyjczykach, którzy chcą opuścić Kanadę, co jest bezpośrednio sprzeczne z konstytucją

Przepis wszedł w życie w grudniu 2021 r. Podobny obowiązek szczepień dla kierowców ciężarówek, którzy po przekroczeniu granicy USA do Kanady, kierowani byli na kwarantannę, wszedł w życie w styczniu. Doprowadziło to do Konwoju Wolności.

Tamara Lich, główna przywódczyni Konwoju Wolności, została owacyjnie powitana w ostatnią sobotę po powrocie do domu w Medicine Hat w Albercie.

Lich spędził prawie trzy tygodnie w więzieniu   przed uzyskaniem kaucji.

Wielu pracowników rządu federalnego straciło pracę,  po tym, jak rząd Trudeau nakazał, by wszyscy pracownicy federalni zostali zaszczepieni.

Oficjalna petycja Izby Gmin, popierana przez posła Kanadyjskiej Partii Konserwatywnej (CPC), Toma Kmieca , domaga się od Trudeau „zniesienia” przepisu, który zakazuje podróżowania samolotem bez szczepień.

 

za lifesite news