Polsko-Kanadyjska firma transportowa Polimex wraz z Musket Transport Ltd. organizuje zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy. Rzeczy są przyjmowane między innymi w biurach Polimex w Toronto i Mississuadze. Zebrana pomoc zostanie przekazana do Polski i Ukrainy.

Od momentu wybuchu wojny, Ukrainę opuściło 3.6 milion ludzi. Ponad 2.1 milion osób znalazło schronienie w Polsce. Jak podkreśla Kris Manitius wicedyrektor Polimex obie firmy połączyły siły żeby zorganizować inicjatywę i umożliwić wysyłkę najpotrzebniejszych środków z Kanady do Polski: „W Polimex jesteśmy dumni, z tego że wspólnie z Musket Transport możemy włączyć się w inicjatywę pomocy uchodźcom z Ukrainy. Jako polsko-kanadyjska firma, od ponad 40 lat jesteśmy bardzo mocno związani z Europą, dlatego służymy naszym doświadczeniem i pomocą w transporcie pomocy humanitarnej dla poszkodowanych w wyniku wojny. Jesteśmy także wzruszeni wspaniałą postawą Polaków i polskich organizacji, którzy na co dzień pomagają tym najbardziej potrzebującym. Z naszej strony wyrażamy solidarność z Ukrainą i dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w pomoc poszkodowanym. W tym trudnym czasie każdy akt dobroci i pomocy ma znaczenie.” – mówi Kris Maniutius wiceprezes Polimex.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Z kolei jak podkreśla Sophie Sniegowski Begidzhanov Specjalistka ds. Komunikacji w Musket Transport Ltd. firma od początku wyraża solidarność z Ukrainą i wspiera wysiłki na rzecz pokoju i stabilności. „Biorąc pod uwagę historię naszej firmy, wielu naszych pracowników ma słowiańskie korzenie. Dlatego dla nas, tak bardzo ważne jest żeby, gdziekolwiek jest to możliwe, wspólnie podejmować wysiłki na rzecz pomocy. Z tego względu ostatnimi czasy, nawiązaliśmy współpracę partnerską z Polimex Forwarding Corp., w celu zoorganizowania zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy i wysłania ich w ramach pomocy humanitarnej do Polski i Ukrainy” – konkluduje.

Docelowo planowane jest wypełnienie jednego, pełnego kontenera. Wszystkie zebrane rzeczy zostaną przesłane transportem morskim do Polski. Koordynacja całego przedsięwzięcia jest możliwa dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu kanadyjskiego i polskiego oddziału firmy Cyclone Mfg., a także polskiej firmy Alfa Forwarding. W Warszawie firma Alfa Forwarding zajmie się odprawą celną, a także zaaranżowaniem transportu z Warszawy do Kraśnika. Dzięki pomocy Pana Andrzeja Sochaja i jego osobistemu oddaniu inicjatywie, dary zostaną ulokowane w magazynie firmy Cyclone Mfg. w Kraśniku. Stamtąd trafią do Lions Club Warszawa Arka, gdzie koordynatorka Pani Hanna Sobiech, zajmie się rozdysponowaniem przesłanych rzeczy do partnerskich klubów we Lwowie, Kijowie i Tarnopolu, a także do ukraińskich uchodźców przebywających w dużych polskich miastach.

Lista potrzebnych rzeczy:

śpiwory

podkładki termiczne do spania (sleeping thermal pads)

ręczniki

termosy

worki na śmieci (60 litrów i większe)

pieluchy dla dzieci

podpaski higieniczne

środki przeciwbólowe (Tylenol, Advil)

lekarstwa na biegunkę

witaminy: (B, C, Calcium, Omega 3, Magnesium, Multiwitaminy)

pasta do zębów

żele pod prysznic

bandaże

waciki medyczne

Wszystkie lekarstwa, medykamenty i witaminy umieszczone na liście muszą pochodzić od amerykańskich i kanadyjskich producentów i mieć ważną datę ważności. Nie będą akceptowane np. polskie lekarstwa.

Ze względów logistycznych, organizatorzy proszą żeby dary przynosić w tekturowych pudełkach.

Zbiórka będzie prowadzona w następujących lokalizacjach:

Polimex:

141 Roncesvalles Ave, Toronto od Poniedziałku do Piątku w godzinach  od 10:00 do 18:00, a także w Soboty w godzinach od  10:00 do 14:00.

3145 Dundas St W, Mississauga od Poniedziałku do Piątku w godzinach od 10:00 do 18:00, a także w Soboty w godzinach od  10:00 do 14:00.

3615 Dixie Rd #11, Mississauga od Poniedziałku do Piątku w godzinach od 10:00 do 17:30, a także w Soboty w godzinach od  10:00 am do 2:00 pm.

Musket:

2215 Royal Windsor Dr, Mississauga w godzinach od 8:00 am do 16:00.

2421 Cawthra Rd, Mississauga w godzinach  od 8:00 am do 16:00 pm.

7-3350 Ridgeway Dr, Mississauga w godzinach  od 8:00 am do 16:00 pm.

556 Southdown Rd, Mississauga ze względów bezpieczeństwa lokalizacja otwarta tylko dla  przewoźników z zewnątrz. Kierowcy i przewoźnicy mogą złożyc donację rzeczową lub pieniężną w godzinach: 8:00 do 15:00.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Polimex: natalia.labuz@polimex.com

Musket: ukraine@musket.ca