Po raz pierwszy po covidowej przerwie zawiadująca Centrum Kultury Polskiej im. Jana Pawła II w Mississaudze Fundacja Maksymiliana Kolbego zorganizowała Dzień Dziecka, bawiono się wyśmienicie.

Jak idzie zbiórka?  

Państwo Łopińscy: Słabiutko. Zachęcamy, żeby wesprzeć Centrum. Otrzymaliśmy jedną dotację 150 dolarów. Jesteśmy tutaj w każdą niedzielę, kiedy coś się dzieje.  Centrum jest cały czas używane. A gdyby każdy dał nam po dolarze codziennie, to nie potrzebowalibyśmy prosić.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Piotr Dejnicki, prezes Fundacji: Odpowiada na pytanie, kto za to płaci?

     – Mamy kilku sponsorów; oczywiście Credit Union jest najważniejszym. Współpracujemy z radiem siedem, też ogłaszali, dlatego mamy to, co mamy. Jest bardzo dużo ludzi bardzo dużo dzieci. Niestety już pączków nam zabrakło.

        Były organizowane wcześniej imprezy, ale wyraźnie widać, że jest potrzeba.

        Fundacja szuka wolontariuszy  wszystkich, ktokolwiek, w jakikolwiek sposób chciałby pomóc, dlatego że potrzeby są ogromne. Potrzebujemy  odnawiać niektóre rzeczy, ale też potrzebujemy na bieżąco działać i pomagać. Różne grupy młodzieżowe spotykają się; cały czas coś się dzieje, szczególnie teraz, gdy zostaliśmy otwarci.

        Jeszcze raz zwracam się do wszystkich o pomoc finansową, oczywiście, ale też o pomoc taką, jak wolontariusze.

        Będziemy organizować zabawy dla młodzieży, dyskoteki. Jak się uda, co miesiąc dlatego, że ta, co była ostatnio, przekroczyła nasze oczekiwania, a młodzież bardzo ładnie się bawiła, bardzo długo, bardzo dobrze, byli bardzo zadowoleni. Więc chcemy organizować następne. Również mamy w planie też organizowanie w związku z zabawą, nauki tańca dla młodzieży.

•••

Leszek Błasiak, Centrum: – Nareszcie po tych wszystkich obostrzeniach covidowych organizujemy Dzień Dziecka. Jest to po dwuletniej przerwie i jesteśmy mile zaskoczeni, że jest tak dużo dzieci, że jest takie zainteresowanie. Mamy tutaj dwa bouncy castles, mamy na zewnątrz jeszcze zjeżdżalnię. O godzinie 12.30 będą Małe Harnasie, góralski zespół młodzieżowy.

        O drugiej godzinie będziemy mieli White Eagles, klub motocyklowy. Również na parkingu, będzie straż pożarna z wozem strażackim, będzie można wejść do wozu, zrobić sobie zdjęcie, strażacy objaśnią, co do czego jest.

        Jest nam po prostu miło, że jest takie zainteresowanie.

        To wszystko jest dzięki naszym sponsorom m.in. Credit Union i konsulat polski. Lista jest bardzo długa tak że nie jestem w stanie zapamiętać wszystkich i prosimy naszych uczestników o wspomaganie sponsorów.

        Taką dużą bolączką dla nas jest brak wolontariuszy. Jest tylko parę osób, a potrzebujemy ludzi na przykład do pilnowania bouncy castles żeby nie było za dużo dzieci czy do pomocy tutaj przy sprzedaży różnych produktów.

        Bo proszę państwa to wszystko jest organizowane przez wolontariuszy i proszę patrzeć, jaką to wzbudza radość i uśmiech. Dzieci się cieszą. I to jest taka radość, że cała rodzina mogła przyjść. Zapraszamy wolontariuszy.

        Centrum organizuje zabawę 18 czerwca. Jest to raczej zabawa dla dorosłych, bo była już dla młodzieży i już wszyscy słyszeli, jak się młodzież niesamowicie bawiła.

        Następna zabawa dla młodzieży, taka z didżejem, będzie 8 lipca.