;20 czerwca rząd Trudeau zawiesi niektóre z nakazów dotyczących szczepień, w tym   na loty krajowe i zagraniczne – umożliwiając niezaszczepionym Kanadyjczykom podróżowanie.

Miliony Kanadyjczyków, którzy zdecydowali się nie robić zastrzyków przeciwko Covid, otrzymały wcześniej zakaz lotów w obrębie i z Kanady, uniemożliwiając im opuszczenie kraju.

Ponieważ większość świata odchodzi od pandemii, wiele krajów przyjmuje nieszczepionych turystów zagranicznych. Wiele z tych krajów nie wymaga również przed wejściem ba pokład samolotów negatywnego testu na Covida.

 

Kraje bez wymagań testowych:

Dla tych, którzy szukają tropikalnego wypoczynku; Aruba, Curacao, Dominikana, Grenada i Jamajka pozwalają  nieszczepionym na wjazd bez negatywnego testu. Meksyk nie wymaga również od niezaszczepionych turystów wykonania testu przed wyjazdem.

Jeśli chodzi o miejsca docelowe w Europie; Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Norwegia, Polska, Rumunia, Serbia, Szwecja, Szwajcaria i Wielka Brytania nie mają już wymogów dotyczących szczepień ani testów.

Inne kraje, które zniosły wymagania dotyczące szczepień i testów dla turystów, to Argentyna, Chile, Kongo, Kostaryka, Izrael, Jordania, Kuwejt, Oman i Wietnam.

Kraje z wymaganiami testowymi:

Karaibskie miejsca docelowe, które pozwalają  na wjazd turystom nieszczepionym, ale z negatywnym wynikiem testu Covid-19, obejmują; Bahamy, Barbados, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, St. Barthélemy, St. Lucia, St. Marten i Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych.

Francja, Malta, Portugalia i Hiszpania należą do krajów europejskich, które dopuszczają nieszczepionych turystów, jeśli  przedstawią negatywny wynik testu. Podobne zasady obowiązują w następujących krajach Ameryki Środkowej i Południowej: Belize, Kolumbia, Nikaragua i Peru.

Inne kraje, które wpuszczają niezaszczepionych turystów Covid, to Egipt, Indie, Maroko, RPA, Tanzania, Tajlandia i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Należy zauważyć, że wymagania dotyczące testów różnią się w zależności od kraju i bardzo ważne jest, aby każdy, kto chce podróżować do jednego z tych krajów, sprawdził określone wymagania wjazdowe.

Niektóre nadal wymagają szczepienia obcokrajowców, w tym Stany Zjednoczone. Rząd Trudeau również nadal zakazuje nieszczepionym obcokrajowcom wjazdu do Kanady.

Nieszczepieni Kanadyjczycy powinni pamiętać, że będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na Covid-19 przed powrotem do Kanady. Dozwolone testy obejmują testy antygenowe wykonane w ciągu jednego dnia przed wyjazdem lub test molekularny wykonany w ciągu 72 godzin od planowanego powrotu osoby. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej rządu Kanady .

Obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna wraz z dodatkowymi testami po przyjeździe i ósmym dniu kwarantanny obowiązuje  niezaszczepionych Kanadyjczyków, którzy wracają z podróży zagranicznych.

Istnieją  też inne miejsca, które nie znalazły się na tej liście, które przyjmują również nieszczepionych kanadyjskich turystów.

 

za True North

Zapraszamy do wspierania naszej działalności poprzez dotacje oraz odwiedzenia naszych stron na Facebooku i w Youtube