Małżeństwo w Ontario po rozwodzie za granicą

Autor: Alfredo L. Figueroa

Jeśli Ty lub Twój partner chcecie wziąć ślub w Ontario, ale jednemu lub obojgu z Was przyznano wcześniej rozwód w obcej jurysdykcji, obowiązkowe jest uzyskanie zgody od Ministry of Government and Consumer Services, zanim będziecie mogli   ubiegać się o pozwolenie na zawarcie małżeństwa. W ramach tego procesu wymagane jest uzyskanie opinii o rozwodzie za granicą. Opinia jest dokumentem prawnym, który musi zostać sporządzony przez prawnika  skierowanym zarówno do Ciebie, jak i do Twojego przyszłego małżonka, w którym podane są powody dla których Twój rozwód powinien zostać uznany w Ontario.

Główne kryteria uzyskania pozytywnej opinii w sprawie legalności i uznania twojego zagranicznego rozwodu w Ontario opierają się na miejscu zamieszkania Ciebie i/lub twojego byłego małżonka w okresie poprzedzającym uzyskanie rozwodu w obcej jurysdykcji.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Konieczne jest złożenie oświadczenia o chronologii wydarzeń poprzedzających rozwód za granicą, które zostanie dołączone do Opinii. Konieczne jest także załączenie wiernej kopii lub oryginału świadectwa rozwodu. Jeśli zaświadczenie jest w języku innym niż angielski lub francuski, należy dostarczyć tłumaczenie aktu rozwodu sporządzone przez tłumacza przysięgłego wraz z oświadczeniem złożonym przez niego pod przysięgą.

Biorąc pod uwagę powyższe, jeśli planujesz zawrzeć lub ponownie wstąpić w  związek małżeński w Ontario, a Ty i/lub Twój partner rozwiedliście się w obcej jurysdykcji, powinniście dać sobie wystarczająco dużo czasu na przygotowanie wniosku o zawarcie małżeństwa, ponieważ z oficjalnych informacji rządowych wynika, że proces zatwierdzenia dokumentów może zająć do czterech tygodni.

Więcej informacji na temat małżeństwa w Ontario można znaleźć na stronach internetowych Service Ontario; pod adresem https://www.ontario.ca/page/getting-married .

Nasza kancelaria może pomóc w przygotowaniu opinii, deklaracji, uwierzytelnionych kopii i poświadczeń notarialnych  wymaganych dokumentów.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego lub innego rodzaju sprawy małżeńskiej, prosimy o kontakt pod adresem info@malickisanchezlaw.com