Ukraina zainwestowała w zbankrutowaną obecnie giełdę kryptowalut FTX, w czasie gdy administracja Bidena kierowała fundusze do ogarniętego wojną kraju, a następnie FTX przekazała ogromne darowizny Demokratom w USA.

czytamy w https://thepostmillennial.com/

Wielomiliardowa giełda kryptowalutowa FTX , prowadzona przez wunderkinda Sama Bankmana-Frieda , drugiego co do wielkości darczyńcę Demokratów (zaraz po George’u Sorosu), upadła w zeszłym tygodniu, gdy pojawiły się szczegóły dotyczące ich praktyk finansowych, co doprowadziło do runu klientów na FTX, a FTX nie miał środków na wypłaty.

Ujawniono również, że FTX nawiązała współpracę z Ukrainą , aby przetwarzać darowizny na ich wysiłki wojenne w ciągu kilku dni po tym, jak Joe Biden obiecał krajowi miliardy dolarów amerykańskich podatników. Ukraina zainwestowała w FTX, gdy administracja Bidena kierowała fundusze do zaatakowanego kraju, a następnie FTX przekazała ogromne darowizny Demokratom w USA.

Tekst z serwisu informacyjnego o kryptowalutach Coindesk z 15 marca 2022 r. donosił, że Ukraina nawiązała współpracę z FTX i że „FTX zamienia kryptowaluty przeznaczone na wysiłki wojenne Ukrainy na fiat do zdeponowania w Narodowym Banku Ukrainy”. Fiat to prawny środek płatniczy lub papierowy pieniądz danego kraju.

Putin dokonał inwazji 24 lutego, a do marca administracja Bidena wysłała Ukrainie łącznie 2 miliardy dolarów na pomoc w zakresie bezpieczeństwa. 16 marca, dwa dni po partnerstwie Ukraina-FTX, Biden przekazał Ukrainie kolejne 800 mln dolarów. Od listopada Stany Zjednoczone wysłały Ukrainie ponad 60 miliardów dolarów.

Tymczasem Bankman-Fried przekazał Demokratom darowizny w wysokości 39,8 miliona dolarów, co plasuje go tuż za George’em Sorosem i jego 128 milionami dolarów darowizn na rok 2021-22. Bankman-Fried stał się znaczącym darczyńcą Bidena poczynając od 2020 r. Był największym darczyńcą dla PAC Protect Our Future, „komitetu działań politycznych, który popierał kandydatów Demokratów, takich jak Peter Welch, który w tym tygodniu wygrał stanowisko senatora z Vermont  i Robert J. Menendez z New Jersey, który zapewnił sobie miejsce w Izbie Reprezentantów”.

FTX stracił około 1 miliarda dolarów środków klientów, a pieniądze „zniknęły”, co spowodowało, że federalne organy regulacyjne przyjrzały się firmie. Dochodzenie zostanie przeprowadzone w celu ustalenia zakresu szkód wyrządzonych klientom i praw, które FTX mogła złamać, chociaż FTX nie ma siedziby w USA, co umożliwia FTX obejście amerykańskich przepisów finansowych.

The New York Post donosi , że implozja FTX nastąpiła po ujawnieniu, że „współzałożyciel Sam Bankman-Fried przekazywał pieniądze siostrzanej firmie handlowej prowadzonej przez jego dziewczynę”. Ta firma, Alameda Research, jest prowadzona przez dziewczynę Bankmana-Frieda, Caroline Ellison, i również ma siedzibę na Bahamach.

Część komentatorów krytykuje brak nadzoru amerykańskiego nad  szybko transferowaną wielomiliardową pomocą dla Ukrainy.