Kilka bibliotek razem z Durham Children’s Aid Society organizuje planowane na kilka tygodni spotkania z drag queens „dla dzieci i ich opiekunów” w ramach programu Youth Pride. Pokazy będą organizowane m.in. w bibliotekach publicznych w Oshawie, Whitby, Pickering i Brock.

„Ten przyjazny rodzinie program przedstawia historie promujące różnorodność i inkluzywność”, można przeczytać na stronie Towarzystwa Opieki nad Dziećmi regionu Durham. „Zapraszamy dzieci w każdym wieku i ich opiekunów”.

Wydarzenia mają się odbywać od 27 maja do 10 czerwca. Zaplanowano osiem przedstawień.

Towarzystwo Opieki nad Dziećmi oferuje różne usługi dla dzieci z zagrożonych środowisk, a także nadzoruje adopcje i rodziny zastępcze.

Spotkania dla dzieci z udziałem drag queens spotykały się z protestami. Ich przeciwnicy powtarzają, że nie są to treści odpowiednie dla małych dzieci, ponieważ mogą przedstawiać mylny obraz naturalnego rozwoju.

Posłanka prowincyjna z NDP, Kristyn Wong-Tam, zaproponowała niedawno ustawę zakazującą protestów w promieniu 100 metrów od miejsc, w których mają odbywać się pogadanki z drag queens dla dzieci. Ustawa pozwala prokuratorowi generalnemu na wyznaczanie „stref bezpieczeństwa”, w których protesty byłyby zabronione, praktycznie w dowolnym miejscu. Za złamanie prawa miałyby grozić kary do 25 000 dol.