Szwedzki gigant meblowy IKEA zamknął niedawno dwa studia projektowe, które były zlokalizowane w centrach handlowych niedaleko Toronto. W przeciwieństwie do wielkopowierzchniowych salonów IKEA, punkty Design Studio były niewielkie i oferowały możliwość umówienia się z konsultantem na przygotowanie indywidualnego projektu kuchni lub sypialni. Klient uczestniczył w tworzeniu projektu, otrzymywał wycenę i mógł zamówić meble z projektu z dostawą do domu bądź też umówić się na odbiór w sklepie. Studia projektowe nie prowadziły sprzedaży bezpośredniej.

Dwa zamknięte punkty znajdowały się w Square One w Mississaudze i w Bramalea City Centre w Brampton. Z założenia były tymczasowe – tego rodzaju studia zgodnie ze strategią działają w danym miejscu przez 12-18 miesięcy. W ten sposób osoby, które nie mają dogodnego dojazdu do sklepu IKEA, mogą zamówić wybrane produkty.

Studio w Mississaudze otwarto w grudniu 2021 roku, a w Brampton – w październiku 2021. Otwarte pozostają punkty w Barrie, London, Oshawie, St. Catharines i Windsor. Punkt w Scarborough Town Centre jest oznaczony jako „tymczasowo zamknięty”.