Były gospodarz Fox News Tucker Carlson zamieścił na Instagramie zwiastun nadchodzącego wydarzenia, które odbędzie się 24 stycznia w Calgary, które będzie obejmowało rozmowę z premier Alberty Danielle Smith, a następnie wieczorną przemowę w Rogers Place w Edmonton.

„Dzwoni Tucker Carlson ze Stanów Zjednoczonych i byłbym wdzięczny, gdyby przekazał pan wiadomość premierowi Justinowi Trudeau” – powiedział filmie na Instagramie , podczas którego zadzwonił na linię medialną Urzędu premiera. „Idziemy, aby wyzwolić Kanad i wkrótce tam będziemy. Merci.
Film został udostępniony na platformie mediów społecznościowych X, w tym przez autora i psychologa Jordana Petersona, zwolennika  wolności słowa.

 

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Do zobaczenia” – powiedział dr Peterson w swoim poście z 23 stycznia, w którym otagowano pana Carlsona,  Smith i Conrada Blacka, znanego kanadyjskiego konserwatywnego komentatora, który będzie obecny na wydarzeniu w Edmonton.

Carlson odwiedzi Calgary 24 stycznia, aby wygłosić przemówienie na żywo, po którym nastąpi wywiad z premier Alberty podczas wydarzenia w Calgary
Pierwotnie  Carlson miał wziąć udział wyłącznie w wydarzeniu w Calgary, ale lista oczekujących licząca 4000 osób przekonała organizatorów do zapewnienia dodatkowego wystąpienia w Edmonton. Choć  Smith nie będzie częścią wydarzenia w Edmonton, dołączą do niego  Black i inny kanadyjski komentator konserwatywny Rex Murphy.  Peterson napisał później na Twitterze, że  również tam będzie.

W komunikacie prasowym organizatorów nazwano wydarzenie „wieczorem rozmów o sprawach globalnych i dyskusji na najciekawsze i aktualne tematy dnia”.

„Na scenie wystąpią Rex, Tucker i Conrad w tym samym czasie, więc będzie to naprawdę coś niesamowitego” – powiedział dziennikowi Edmonton Journal organizator Christian Darbyshire. „Usłyszycie od nich wszystkich interesujące komentarze na temat spraw globalnych”.