W Muzeum Sztuki w Shanghai`u, od 26 marca do 20 maja, rozbrzmiewa międzynarodowa wystawa grafiki o wymownej nazwie “Jedwabny Szlak”.

To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło 53 wybitnych artystów grafików z różnych regionów Azji, Europy i Ameryki.

Wspaniała ekspozycja prezentuje niezwykłe dzieła 86 współczesnych grafików oraz 24 arcydzieła znanych historycznych mistrzów, wśród których znajdują się takie ikony jak Albrecht Dürer, Käthe Kollwitz, Pablo Picasso, Salvador Dalí, Marc Chagall, Georges Rouault, Balthasar Klossowski de Rola, Pierre Vaquez, Utagawa Kunisada, Toyohara Kunichika oraz Kiyoshi Saitō.

Wyjątkowym uczestnikiem tej prestiżowej wystawy jest polski artysta Zenon Burdy, który jako jedyny reprezentuje Kanadę. Burdy to znany twórca aktywnie uczestniczący w międzynarodowych wystawach grafiki, co dodaje jego obecności jeszcze większego blasku. Chińskie media donoszą, że ekspozycja odniosła spektakularny sukces, co potwierdzało liczne grono gości już na wernisażu. 26 marca, w dniu otwarcia wystawy, odbyło się wielkie sympozjum naukowe, które zgromadziło wspaniałych artystów, krytyków oraz dyrektorów muzeów z całych Chin. To wydarzenie nie tylko otworzyło drzwi do dyskusji na temat grafiki, ale także zacieśniło więzy między artystami i miłośnikami sztuki z różnych części świata. W ten sposób “Jedwabny Szlak” nie tylko eksponuje wybitne dzieła sztuki, ale także staje się miejscem spotkań i wymiany kulturalnej na najwyższym poziomie.