Kościół – wspaniałe dziedzictwo Zbawiciela – nabyte przez niego za ceną krwi przeżywa dziś trudny czas.

Nowy proces ewangelizacji – prowadzonej przez kapłanów – naszych Ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej ma pomóc współczesnemu skołowanemu światu poznać, pokochać i naśladować Chrystusa oraz nieść Go na krańce świata.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Czarna, prosta sutanna, duży krzyż zawieszony na szyi i zatknięty za szeroki sukiennych pas, to strój zakonny misjonarza oblaty Maryi Niepokalanej Prowincji Wniebowzięcia.

Kolejny już raz tego lata my, przyjaciele misji oblackich, cieszymy się i skaczemy z radości na te wszystkie budujące dziś informacje misyjne nadchodzące z Madagaskaru i innych odizolowanych części świata, gdzie posługują ojcowie misjonarze oblaci Maryi Niepokalanej. Na Czerwonej Wyspie wśród Malgaszy – nasi ojcowie misjonarze Oblaci ewangelizują od września 1980 r. Oby takich sytuacji upamiętniających kolejnych jubileusze i pomagających drugiemu człowiekowi w różnych zakątkach świata było jak najwięcej.

W lipcu cieszyliśmy się informacją z Archidiecezji Szczecińsko- Koszalińskiej, która chce zbudować kościół i szkołę na Madagaskarze, jako wotum wdzięczności na zbliżający się pięćdziesięciolecie istnienia archidiecezji – cudna to sprawa i godna naśladowania dla Przyjaciół Misji Oblackich z innych parafii czy diecezji.

Dziś jest kolejna wiadomość, z Poznania, dotycząca również pomocy z Polski dla Czerwonej Wyspy. W Befasy, gdzie mieszka 800 Malgaszy pozbawionych stałej, profesjonalnej opieki zdrowotnej już w sierpniu otwarty zostanie oficjalnie kościół i szkoła oraz przychodnia zwana „Chatką Medyka” zbudowana przez Fundację Polskiej Pomocy Humanitarnej  REDEMPTORIS  MISSIO z okazji 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu.

To kolejny misjonarskiej sukces. Dziś w przededniu Patronalnego święta, Święta Wniebowzięcia NMP – Pozdrawiamy Was wszystkich Drodzy Nasi Zakonnicy wypełniający wzniosłe powołanie, cieszymy się razem z Wami z wrześniowej Wizyty Apostolskiej w dniach 6 – 10 września br. Jego Świątobliwości Ojca Świętego Franciszka na Czerwonej Wyspie.

Wszystkim Ojcom Misjonarzom Oblatom Maryi Niepokalanej w dniu ich patronalnego święta życzymy uśmiechu i prawdziwej Bożej Radości w sercu oraz dalszych sukcesów w głoszeniu Dobrej Nowiny wśród ludzi ubogich i opuszczonych w każdym zakątku świata.

Życzymy wielu sił do wykonywania słowem i czynem waszej trudnej i odpowiedzialnej pracy misyjnej zaszczepiającej w innych cudowne ideały apostolstwa i poświęcenia dla Chrystusa, poznania Go i pójścia za Nim; życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności, obfitych Łask Bożych darów Ducha Świętego, opieki najlepszej z matek Maryi Niepokalanej, patronki waszego zgromadzenia.

Niech nasza Jasnogórska Królowa wspiera was i otacza ramieniem i wciąż obdarza nowymi łaskami i nowymi powołaniami na misjach, szczególnie na Czarnym Lądzie, byście mogli sprostać wyzwaniom i trudnościom, z jakimi się borykacie w dzisiejszym mocno zlaicyzowanym świecie.

Niech Krzyż Chrystusa zawsze będzie sercem Waszego oblackiego posłannictwa! Niech lata wytężonej pracy na misjach pod hasłami Waszego przewodnika świętego Eugeniusza deMazenod owocują nowymi powołaniami zakonnymi i nowymi misjami w Waszej delegaturze na Czerwonej Wyspie i nie tylko! Tylu ludzi na świecie, którzy jeszcze Chrystusa nie przyjęli czeka wciąż na Was, Drodzy Ojcowie Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, by Go pokazać ucząc się od Was miłości do Naszego Zbawiciela i udziału w Jego Posłannictwie.

Misjonarzem może zostać każdy, kto kocha Chrystusa i ma dla niego i bliźnich otwarte serce, nie każdemu jednak udaje się osiągnąć ten upragniony, szlachetny cel – bo nie każdy potrafi żyć w samozaparciu ideałem misjonarskim.

Dziękujemy dobremu Bogu za każdego z Was idących do miejsc tych najbardziej oddalonych od cywilizacji, pełnych malarii „pani życia i śmierci” i innych zoonoz tropikalnych, miejsc katastrof naturalnych, cyklonów i powodzi, szarańczy i innych ziemskich tragedii. Dziękujemy za Waszą pracę i trud ewangelizacyjny. Dziś nasz Kościół potrzebuje szczególnej modlitwy oraz prawdziwego umiłowania i poświęcenia dla Chrystusa, a więc odważnych, prawych, świętych kapłanów i nowych Przyjaciół Misji Oblackich.

Wszystkiego najlepszego w dniu Waszego patronalnego święta.

Grupa Misyjna Przyjaciół Misji Oblackich przy parafii Świętego Kazimierza w Toronto