Trzy możliwe przypadki nowego wirusowego zapalenia płuc zostały zbadane w Kanadzie i wykluczone jako koronawirus, poinformował w poniedziałek szef krajowej służby zdrowia.

Tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła plany zorganizowania nadzwyczajnego spotkania w celu ustalenia, czy choroba związana z trzema zgonami w Chinach może stać się epidemią ogólnoświatową.ż.

Dr Theresa Tam odmówiła podania miejsca, w którym zlokalizowano potencjalne przypadki, ale powiedziała, że ​​osoby te podróżowały  do Wuhan, chińskiej prowincji, gdzie prawdopodobnie koronawirus pochodzi z  rynku owoców morza.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Tam powiedziała, że Kanadyjczycy są narażeni na niskie ryzyko zarażenia się tą chorobą, a na lotniskach w Vancouver, Toronto i Montrealu podejmowane są badania przesiewowe pasażerów, którzy mają objawy grypopodobne po podróży z Wuhan w środkowych Chinach.

Koronawirusy, w tym ciężki ostry zespół oddechowy lub SARS, najpierw zainfekowały ludzi w południowych Chinach pod koniec 2002 r., Zanim rozprzestrzeniły się w ponad dwudziestu krajach i zabiły ponad 900 osób na całym świecie, w tym 44 w Kanadzie.

Tam powiedziała, że Kanada jest dzisiaj lepiej przygotowana do reagowania na podobne sytuacje.