Na wstępie chciałbym serdecznie podziękować Państwu za wiele ciepłych słów kierowanych pod moim adresem, kiedy mam szansę rozmawiać z Państwem osobiście. Bardzo doceniam wszelkie uwagi i sugestie. Faktem jest też, że wielu słuchaczy moich audycji na antenie Radia 7 i czytelników moich porad zostało naszymi Klientami. Bardzo to sobie cenimy. Zadano mi ostatnio pytanie, dlaczego warto z nami współpracować. Jest wiele elementów, które nas wyróżniają i wydaje mi się, że warto jest je przypomnieć od czasu do czasu.

Jestem w biznesie od 1991 roku

To już prawie 30 lat. Jakże ten czas zleciał… Miałem w tym czasie okazję znaleźć się w różnych sytuacjach, być w okresach załamania rynku i wtedy, kiedy rynek niemalże „szalał”. Sprzedawałem domy, kiedy nie istniał jeszcze internet i posługiwaliśmy się specjalnymi książkami, drukowanymi raz w tygodniu. Działam i teraz, kiedy my i Klienci mamy „instant access” do wszelkich wiadomości z rynku real estate. I właśnie to ogromne doświadczenie oraz znajomość rynku, dzielnic miast, zasad budowania, przepisów urbanistycznych i wielu innych faktów powoduje, że moje doświadczenie jest bogate i może służyć Państwu w podjęciu właściwej decyzji.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Projektanci i budowniczowie domów

Przyjechaliśmy do Kanady jako architekci i mieliśmy wraz z Agnieszką szanse pracować w doskonałych biurach projektowych, robiąc projekty nie tylko w Kanadzie, ale również wielu krajach na świecie. Gdy zaczęliśmy działać w real estate, odeszliśmy od „wielkich” projektów, ale nadal aktywnie projektujemy i budujemy domy. Kasia, która skończyła architekturę w Kanadzie, dołączyła do nas. Domy zawsze były i będą nasza pasją. I właśnie dzięki naszemu doświadczeniu w tej dziedzinie, jesteśmy w stanie doradzić naszym Klientom znacznie lepiej w kwestii wyboru domu dla rodziny czy renowacji.

Nie jesteśmy w tym biznesie przez przypadek

Nasze wykształcenie i doświadczenie (projektanci, budowniczowie domów, oraz moje – jako inspektora domów przed laty) daje nam dobre podstawy, by dobrze funkcjonować w tej branży. My naprawdę znamy na tym, co robimy i co sprzedajemy.

Tysiące sprzedanych i kupionych domów

Mogę zapewnić, że sprzedałem i kupiłem tysiące domów. To tylko zimna statystyka.  Ale również mogę powiedzieć, że mamy tysiące zadowolonych Klientów. To już jest bardziej personalne. Wielu z naszych „byłych” Klientów wraca do nas, zachęca do współpracy swoje dzieci czy poleca nas swoim przyjaciołom. To jest piękne, i za to dziękujemy z całego serca! Nie ma lepszej nagrody i formy podziękowania. I dla nas ta interakcja z Państwem, i te zawarte przyjaźnie są ważniejsze niż liczne wyróżnienia i nagrody, które otrzymujemy od naszych zawodowych organizacji.

Rzetelny i uczciwy serwis

Reputacja jest czymś, na co pracuje się latami i bardzo ciężko jest ją zdobyć. Natomiast stracić dobrą reputację jest bardzo łatwo. My w pierwszej kolejności dbamy o interes naszych Klientów. Bo zadowolony Klient będzie wspierał nasz biznes poprzez polecanie nas dalej. Uczciwość i rzetelność – na to liczy każdy klient, w każdej branży. Wszak powierzają nam Państwo dorobek czy oszczędności swojego życia. My nie możemy tego nie doceniać i nie szanować.

TEAM doświadczonych agentów

Nasz Domator TEAM jest stosunkowo mały, ale skupia tylko doświadczonych agentów. Wszyscy z nas podchodzą do swojej pracy z entuzjazmem, i kiedy zachodzi potrzeba, pomagamy sobie wzajemnie, by nigdy nie pozostawić Klientów bez opieki.

Szansa wygrania Mercedesa

Jako pierwsza firma real estate zaczęliśmy oferować naszym Klientom do wygrania samochód. Pierwsze losowanie odbyło się w 1995 roku. Są firmy, które działały podobnie, ale już zrezygnowały z tej formy nagradzania Klientów. Są też takie, które zapożyczyły sobie nasz pomysł. No cóż – byliśmy pierwsi, a „kopiowanie” pomysłu jest najlepszą formą komplementu. Fakt jest taki, że nie ma na świecie większej szansy wygrania Mercedesa – i warto z tej okazji skorzystać.

Sponsorujemy polską kulturę i polonijne media

Jesteśmy jednym z nielicznych i największych sponsorów polskiej kultury wśród agentów nieruchomości. Dzięki temu, że zarabiamy, możemy wspierać polską kulturę w Kanadzie. By sprowadzić tu gwiazdy z Polski czy dać wsparcie lokalnym artystom, potrzebna jest pomoc – czyli sponsoring. Bez bogatego życia kulturalnego nasza bytność tutaj byłaby smutna. Wspierając nasz biznes, pośrednio również i Państwo wspierają polskość w Kanadzie.

Rozsądna prowizja

Zdajemy sobie sprawę jak ciężko Państwo pracują, dlatego bierzemy to pod uwagę i oferujemy konkurencyjne prowizje. Natomiast należy pamiętać, że wysokość wynagrodzenia, które płacimy na rzecz Buyers Broker nie jest zależna od nas. Owszem, możemy zaproponować jednego dolara – ale czy któryś z Buyers Broker przyprowadzi swoich klientów, których ma na kontrakcie? A proszę mi wierzyć, kupujący nie chcą, a często nie mogą zapłacić wynagrodzenia dla agentów – ponieważ, gdy z trudnością uzbierali środki na downpayment, na inne sprawy często brakuje im już pieniędzy.

Mówimy tym samym językiem

Proces sprzedaży (zakupu) nieruchomości prowadzony jest w Kanadzie po angielsku. Dziwi mnie, że często wiele osób bardzo słabo znających angielski zatrudnia do współpracy agentów, którzy nie mówią po polsku. Mamy do czynienia z ogromnymi pieniędzmi, a podpisujemy ważne, prawne dokumenty „w ciemno”. Dlaczego? Dla wygody? Bo ktoś nam zapukał do drzwi i obiecał złote góry?

Bezpłatna wycena

Zwykle, kiedy spotykamy się z Klientami planującymi sprzedaż, zawsze pada pytanie „ile mój dom jest warty”. Oczywiście jesteśmy w stanie podać cenę przybliżoną, ale finałowa zależy od bardzo wielu czynników i zweryfikuje ją rynek. Nasze spotkania z Klientami są bezpłatne i nie zobowiązują do podpisania kontraktu. Natomiast jestem przekonany, że kiedy posłuchają Państwo naszych porad, chętnie podpiszecie kontrakt wiedząc, że nam można zaufać.

Finansowanie

Pomagamy naszym Klientom uzyskać finansowanie na bardzo dobre oprocentowanie – nawet w trudnych przypadkach. Współpracujemy z wieloma bankami i instytucjami finansowymi, które zawsze znajdą sposób, by Państwu pomóc – gdyż doceniają nasz biznes. Jeśli ktoś ma problemy z uzyskaniem pożyczki, zawsze staramy się znaleźć korzystne rozwiązanie. Pomagamy również przefinansować domy oraz uzyskać linie kredytowe pod obecnie posiadaną nieruchomość.

Porady w Radio 7 oraz stałe kolumny w Gońcu i Życiu

Od lat doradzam słuchaczom w wielu kwestiach związanych z domami (po cichu licząc, że w zamian, skorzystają Państwo z moich wszechstronnych doświadczeń). Na pewno świadomość, że współpracuje się z kimś kto wiele już przeżył i doświadczył, wprowadza spokój i zaufanie.

Przygotowanie domu do sprzedaży

Każdy dom należy indywidualne przygotować do sprzedaży. Nieraz trzeba go pomalować i umeblować, a czasami tylko posprzątać i usunąć zbędne meble i bibeloty. Czasami nic nie warto robić. To wszystko będzie dyskutowane w czasie pierwszej rozmowy, i w zależności od decyzji pomożemy ją Państwu wprowadzić w życie.

Profesjonalne broszury i zdjęcia oraz virtual tours

Każdy nasz listing dostaje właściwą oprawę – profesjonalne zdjęcia, broszury oraz virtual tour w internecie.

Staging

Staging to profesjonalne umeblowanie domu do sprzedaży. Nie jest tanim przedsięwzięciem, ale naprawdę pomaga sprzedać nieruchomość znacznie szybciej i często za większe pieniądze. My współpracujemy z kilkoma niezawodnymi firmami, które możemy polecić. To, co oferują niektórzy (szczególnie hinduscy agenci), nie ma nic wspólnego z profesjonalnym staging.

Umiejętność negocjacji

Mając za sobą tysiące transakcji potrafimy rozmawiać z konkurencją. W przypadku konkurujących ofert wiemy, ile zaoferować, by kupić, ale nie przepłacić. Wiemy, jak zareagować w sytuacjach trudnych i skomplikowanych.

Pomoc w zorganizowaniu przeprowadzki

Współpracujemy z kilkoma dobrymi firmami od przeprowadzek, które naszych Klientów otaczają specjalną troską.

Dostępni w każdej chwili

Każdy z naszych Klientów może potwierdzić, że my wszyscy osobiście odbieramy telefony, nie zatrudniamy do tego asystentek. Nawet gdy podróżuję, mam swój telefon przy sobie. Jest to dla Państwa ogromny komfort. Wielu agentów (szczególnie bardziej rozreklamowanych) nigdy nie odbiera osobiście telefonów od klientów. Muszą Państwo rozmawiać z sekretarkami, i czasami godzinami oczekiwać na kontakt zwrotny.

Network kontraktorów

Idealny dom nie istnieje, często potrzebne są naprawy i rozmaite usprawnienia. Poprzez lata w biznesie poznałem znakomitych kontraktorów wartych polecenia. Nawet w chwili obecnej (wraz z kilkoma poważnymi firmami) tworzymy nowy magazyn w kolorze, który będzie miał tytuł „Home Source” i będzie promował biznesy związane z domami.

Jeszcze raz, w imieniu swoim i wszystkich agentów Domator TEAM dziękuję, że są Państwo z nami. Zapraszam do kontaktu i do osobistych spotkań, ponieważ wspólnie możemy rozwiązać nawet taki problem, który z pozoru wydaje się nie do rozwiązania.

Pozdrawiam,

Maciek Czapliński

905 278 0007