Kandydat na lidera liberalnej partii konserwatywnej, Derek Sloan, powiedział ostatnio w wywiadzie, że zrobi wszystko, by bronić wolności sumienia i wolności wypowiedzi. Sloan jest posłem federalnym, który opowiada się za życiem i tradycyjną rodziną.

O wolności sumienia i wypowiedzi powiedział, że to jedne z najważniejszych swobód, na których zbudowanych jest nasz kraj. Jeśli trzeba będzie ich bronić, jestem gotów poświęcić moją karierę, powiedział Sloan. Rozmawiała z nim Laura-Lynn Tyler Thompson.

Thompson pytała kandydata o wiele spraw, m.in. o jego zdanie na temat aborcji, parad równości, zakazów terapii konwersyjnej, zmian klimatu i długu narodowego.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Sloan zadeklarował, że jako lider partii nie będzie stronił od debaty dotyczącej aborcji. Podkreślił, że opowiada się za ochroną życia i nigdy nie robił z tego tajemnicy. Zamierza zachęcać posłów do występowania z inicjatywą ustawodawczą, które pozwolą nam przy okazji sprawdzić, jak działa demokracja w Kanadzie.

Jeśli chodzi o parady równości, to Sloan powiedział, że nie będzie w nich uczestniczył. Dodał, że cała sprawa parad jest silnie upolityczniona. Parady co roku są wyzwaniem dla partii konserwatywnej.

Kandydat powiedział, że zdecydował się ubiegać o przywództwo po długim namyśle i modlitwie (Sloan jest adwentystą Dnia Siódmego). W ogóle polityką zajął się z powodu obaw o wolność religijną i wolność wypowiedzi w Kanadzie. Pracował nad sprawą Trinity Western University.

Sprawę zakazu terapii konwersyjnej Sloan widzi jako zakaz pomagania osobom, które pomocy poszukują. Mówi, że rząd nam proponuje taki medyczny eksperyment. Zaznaczył, że wiele dzieci, które doświadczają rozterek i przez jakiś czas identyfikują się jako trans, w końcu akceptuje swoje ciało i zaczyna utożsamiać się ze swoją płcią. Po prostu wyrasta z tej “fazy trans”. Dodał, że po wywiadzie dzielonym CTV otrzymał wiele wiadomości z wyrazami poparcia od osób związanych ze środowiskiem LGBT.

Wypowiadając się na tematy gospodarcze, Sloan podkreślił, że dług publiczny stanowi poważny problem i naszej sytuacji finansowej nie pomaga to, że rząd liberalny rozdaje pieniądze za granicę finansując aborcję. Co do zmian klimatu, to Sloan jest za podejmowaniem działań mających na celu ochronę ziemi, powietrza i wody lokalnie, a nie poprzez wprowadzanie podatku węglowego.

O stanowisko lidera partii konserwatywnej ubiega się ośmiu kandydatów: Marilyn Gladu, Rudy Husny, Jim Karahalios, Leslyn Lewis, Peter MacKay, Erin O’Toole, Rick Peterson i Derek Sloan. Poglądy pro-life według oceny Campaign Life Coalition mają Lewis, Karahalios i Sloan.

Kolejną ważną datą dla kandydatów jest 25 marca. Do tego dnia mają czas na zebranie dodatkowych 2000 podpisów i 300 000 dolarów.