Premier Justin Trudeau przemawiał w piątek z Rideau Cottage. Zapewnił, że rząd pomoże finansowo obywatelom. “Nikt nie powinien z powodu koronawirusa martwić się o płacenie czynszu, kupienie jedzenia czy zapłacenie za dodatkową opiekę nad dzieckiem. Rząd w najbliższych dniach wprowadzi odpowiedni pakiet finansowy”, mówił premier. Starał się zapewnić słuchaczy, że rozumie ich obawy o codzienne życie, o pracę i o stan gospodarki.

Trudeau poddaje się 14-dniowej izolacji po tym, jak u jego żony wykryto koronawirusa. Premier powiedział, że objawy u jego żony są łagodne i że rodzina postępuje według wskazań lekarzy. “Chcę podkreślić, że nie mam żadnych objawów. Czuję się dobrze, a nowe technologie pozwalają mi na pracę z domu”, mówił Trudeau. Nie był poddany testom na obecność koronawirusa, ponieważ nie pojawiły się u niego żadne objawy. Tak mu podobno doradzono.

Na koniec powtórzył zalecenia o powstrzymaniu się od podróżowania. Przypomniał, że na lotniskach będą wprowadzone dodatkowe środki ostrożności. Pytany o szczegóły wyjaśnił, że rząd chciałby ograniczyć liczbę lotnisk przyjmujących pasażerów z zagranicy.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU