Mimo że obowiązują wciąż przepisy dystansowania społecznego nakazujące ludziom z różnych gospodarstw domowych przebywać dwa metry od siebie, w sobotę w Trinity Bellwoods Park roiło się od ludzi.


Toronto ponownie otworzyło w sobotę 850 parków, w tym zadaszone stoiska piknikowe, boiska do piłki nożnej i baseballa po ponad dwóch miesiącach od zamknięcia w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się COVID-19. Niestety parki w Mississaudze nadal są zamknięte – to znaczy zamknięte są parkingi natomiast ludzi jest pełno – samochody parkują na okolicznych ulicach.

Policja w Toronto twierdzi, że jest świadoma gromadzenia się ludzi w Trinity Bellwoods i monitoruje sytuację. Zaobserwowano również pijaństwo  w miejscu publicznym i chuligańskie zachowanie.

W jednym przypadku podczas udzielania wywiadu dla torontońskiej stacji telewizyjnej obcy człowiek pocałował młodą kobietę. Ta nie zaoponowała, była zadowolona i stwierdziła, że nieznajomy jest bardzo podniecający.

 

Wydano tylko cztery mandaty ponieważ zespół ds. egzekwowania prawa pandemicznego nadal koncentrował się na edukacji ludzi na temat istniejących zagrożeń.

Mandat może sięgać 1000 dolarów.