Dzwoniący oferują pomoc w ubieganiu się o federalną dotację  a następnie żądają zapłaty.

Policja prowincji Ontario w hrabstwie Renfrew ostrzega ludzi, że mogą stać się ofiarą oszustów (CERB).

OPP twierdzi, że oszuści podający się za urzędników  agencji rządowej kontaktują się z ludźmi, aby zapytać, czy potrzebują pomocy w złożeniu wniosku o CERB, federalne świadczenie wspierające pracowników podczas pandemii koronawirusa.

„Na początku pytają, czy potrzebujesz pomocy w wypełnieniu wniosku o CERB. A potem, gdy zaakceptujesz ją wysyłają fakturę i informują, że jesteś im winien pieniądze za pomoc w złożeniu wniosku”. ostrzega Const. Catherine Yarmel z Killaloe OPP.

Yarmel powiedziała, że OPP nie ma informacji ile osób w regionie padło ofiarą oszustwa, ale jest ono powszechne w całym Ontario.

Yarmel radzi ludziom, aby zawsze sprawdzali, czy firma jest zarejestrowana w Better Business Bureau, i sprawdzali opinie online przed zapłaceniem za usługę.

OPP ostrzegają również przed tak zwanymi oszustwami „niedostarczenia”, w których ludzie płacą za produkty online, ale nigdy ich nie otrzymują.

Obecnie wiele jest oszustw związanych z niedostarczeniem towarów, które były trudne do zdobycia podczas pandemii, w tym środki ochrony osobistej, środki dezynfekujące ręce, rękawiczki i osłony twarzy.

„Zachowaj ostrożność, jeśli chodzi o ceny, które są znacznie poniżej rynkowych za wszystko, co kupujesz online. Tego rodzaju rzeczy naprawdę budzą niepokój i mogą być ostrzeżeniem, że jest to oszustwo”, powiedziała Yarmel.