W sobotę podpalono posąg Matki Boskiej przed kościołem w Dorchester w Bostonie – podaje portal „10 Boston”. Bostońska policja prowadzi dochodzenie w opisywanej sprawie.

W sobotę około godziny 22 policja otrzymała zgłoszenie dotyczące podpalenia posągu. Po przybyciu do parafii św. Piotra funkcjonariusze zobaczyli, że podpalono posąg Najświętszej Maryi Panny.

Zdaniem śledczych ktoś podpalił plastikowe kwiaty, które znajdowały się w rękach posągu, co spowodowało spalenie twarzy i górnej części monumentu.

Burmistrz Martin Walsh napisał w oświadczeniu: „Wszelkie akty nienawiści i wandalizmu względem miejsc kultu religijnego są głęboko zasmucające i niedopuszczalne. Bez względu na wyznanie naszym obowiązkiem jest szanowanie przekonań religijnych innych osób”.

„Jestem pewien, że bostońska policja zbada tę sprawę w pełnym zakresie, podobnie jak w przypadku każdego innego przypadku wandalizmu w naszym mieście” – dodał burmistrz.

Posąg został postawiony przed kościołem parafii św. Piotra w Bostonie kilkadziesiąt lat temu na pamiątkę żołnierzy poległych podczas II wojny światowej.