Rozdanie nagród w konkursie plastycznym

Konkurs plastyczny „Na zawsze w naszych sercach. Kim jest dla Ciebie Św. Jan Paweł II” – rozstrzygnięty

  W niedzielę 13 września w kościele Maksymiliana Kolbego w Mississaudze miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach polonijnych oraz rozdanie nagród w konkursie plastycznym na pracę związaną ze św, Janem Pawłem II.

Pierwotnie rozdanie nagród miało mieć miejsce podczas obchodów stulecia urodzin Papieża – Polaka, ale z wiadomych względów mogło mieć miejsce dopiero teraz i to w ograniczonym zakresie, ponieważ sala parafialna jest w niedzielę wykorzystywana również na Msze św. Dlatego czas gonił – ale uroczystość się odbyła tradycyjnie, choć w okrojonej formie.

Nagrody ufundowane przez: Polską Unię Kredytową im. Św. Stanisława i Św. Kazimierza, Konsulat RP w Toronto, Eddie’s Meat and Deli Market, Art Deco Joy – Aleksandrę Jankowiak i Przemysława Pawluka (projekt dyplomów).

Nagrodzone prace będzie można obejrzeć w oddziale Unii Kredytowej mieszczącym się w budynku Polskiego Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Mississaudze.

Teresa Bielecka, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział Mississauga:

– Konkurs został ogłoszony w lutym i zrobiliśmy to razem z parafią świętego Maksymiliana Kolbe, mieliśmy wielkie plany, rozwiązanie konkursu zaplanowaliśmy w maju na 100-lecie urodzin Papieża. Ze względu na sytuację nie mogliśmy tego zrobić więc przedłużyliśmy termin konkursu do końca lipca i na początku sierpnia komisja spotkała się i wybrała najlepsze prace.

GONIEC: – W tym roku nauczanie jest zdalne, czy to oznacza, że konkursy też będą organizowane zdalnie; co z konkursem recytatorskim?

– Jeszcze nie myślimy o konkursie recytatorskim, który zazwyczaj  organizujemy po Nowym Roku i mamy nadzieję, że może sytuacja się zmieni i  konkurs się odbędzie  tradycyjnie.

Teraz wszystkie konkursy planujemy na platformie zoom i taki konkurs odbędzie się już 7 listopada – to będzie konkurs historyczny. Rozdanie nagród będzie już 14 listopada, ale takie osobiste, to znaczy że spotkamy się i osobiście wręczymy nagrody.

  – Ile szkół brało udział w tym konkursie?

– Tylko 3 szkoły, ale ja myślę, że jest to związane z tym, że wszystko było ogłoszone on-line i nauczyciele nie mieli bezpośredniego wpływu na to jak uczniowie pracują. Bo to już było w tym czasie zamknięcia.

  – Czym się wyróżniały prace?       

– Wszystkie prace są ciekawe, mamy różne grupy wiekowe, każda praca ma coś w sobie, dlatego została nagrodzona, wiadomo że dzieci starsze już troszeczkę inaczej myślą i mnie bardzo wiele prac ujęło. Bardzo się cieszę, że nasi uczniowie właśnie w ten sposób pamiętają o świętym Janie Pawle II.  Naszym głównym sponsorem by jest nasza Polska Credit Union.

        – A jakie były nagrody?

– 1 miejsce 50 dol. to jest karta podarunkowa do Indigo 2. miejsce $30, 3. miejsce $25 i wyróżnienie $20.