Health Canada wycofała podrobiony środek dezynfekujący do rąk sprzedawany w sklepie Dollarama w Thunder Bay i twierdzi, że mógł on być sprzedawany w innych miejscach w całym kraju.

W niedzielnym komunikacie prasowym agencja podała, że ​​firma Bio Life Sciences Corp., która produkuje środek do dezynfekcji rąk Daily Shield, zgłosiła, iż ​​ – partia nr 6942, data ważności maj 2023 r. – była podrobiona.

„Ponieważ podrobiona wersja środka do dezynfekcji rąk Daily Shield jest nieautoryzowana i wykonana z nieznanego preparatu, może nie być skuteczna w zabijaniu bakterii i wirusów, a także może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia” – stwierdza komunikat Health Canada.

„Podejrzewa się, że ten podrobiony produkt zawiera metanol, który nie jest dopuszczony do stosowania w środkach do dezynfekcji rąk i może powodować poważne niepożądane reakcje lub śmierć po połknięciu”.

Dollarama zaprzestała sprzedaży środka tego odkażającego do rąk w całej Kanadzie, podczas gdy dochodzenie agencji jest kontynuowane.

Health Canada zaleca każdemu, kto kupił ten produkt, zaprzestanie jego używania i udanie się do lekarza, w razie obaw o zdrowie.