Protest przeciwników ograniczeń covidowych w Toronto przybrał w środę “gwałtowny charakter”, gdy jeden z uczestników próbował wtargnąć do gmachu Queen’s Park, aby dokonać “obywatelskiego aresztowania” premiera Douga Forda.

Do zebranych  przemawiali między innymi były polityk federalnej partii konserwatywnej Maxime Bernier,  niezależny MPP z Kingston Randy’ego Hillier, niezależnego MPP z Kingston, usunięty z klubu PC w zeszłym roku.

Wiec zgromadził dziesiątki ludzi przed budynek legislatury Queen’s Park.


 

Hillier nazwał premiera Ontario Douga Forda „tchórzem” i „yahoo”,  ograniczenia dotyczące spotkań towarzyskich nałożone przez rząd Forda Hillier nazwał niezgodnymi z prawem.

W pewnym momencie demonstracji pewien mężczyzna próbował wejść do budynku i dokonać „aresztowania” Forda. Został obezwładniony przez strażników.

Ford odniósł się do tej sytuacji podczas  codziennej konferencji prasowej poświęconej pandemii. „Cóż, żyjemy w demokracji – mówię ludziom -chcecie zaprotestować? ”, przyjdźcie do Queens’s Park. Można protestować.

„Mamy wolność słowa. Jeśli chcą skakać w górę i w dół, trzymać znaki i krzyczeć, to w porządku” – powiedział dziennikarzom .

„Ale przemocy nie będziemy tolerować ani przez sekundę” – kontynuował Ford.