Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby 38,8 proc. głosów. Do Sejmu nie dostałaby się Konfederacja, którą w sondażu pracowni Estymator dla “Do Rzeczy” poparło 4,9 proc. ankietowanych.
Prawo i Sprawiedliwość zdobywając 38,8 proc. głosów umocniło swoje prowadzenie. W poprzednim badaniu na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosować chciało zagłosować 36,9 proc. respondentów.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą głos oddało 25 proc. ankietowanych. Oznacza to spadek o 2,4 pkt. proc.

13,8 proc. osób zadeklarowało poparcie dla ruchu Szymona Hołowni Polska 2050. To o 2 pkt. proc. mniej niż w poprzednim badaniu.

Poniżej kontynuacja tekstu

Z wynikiem 10,6 proc. do Sejmu dostałaby się Lewica (wzrost o 1 pkt proc.) Próg przekroczyła być również Koalicja Polska, którą popiera 6,4 proc.

Poza parlamentem znalazłaby się Konfederacja, którą wskazało 4,9 proc. ankietowanych (spadek o 0,3 pkt. proc.). Odpowiedź “Inni” wybrało 0,5 proc. ankietowanych.

Badanie przeprowadzono w dniach 10-11 grudnia 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1023 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.