Burmistrz Mississaugi Bonnie Crombie powiedziała w środę, że jej miasta nie stać już na to by inne rejony Peel powstrzymywały je przed otwarciem i  ponownie poprosiła prowincję o przeniesienie Mississaugi do czerwonej strefy „z resztą regionu lub bez niej. “

Burmistrz powiedziała, że ​​poprosiła dr Lawrence Loh, regionalnego lekarza ds. zdrowia, o przekazanie jej prośby premierowi Ontario Dougowi Fordowi i dyrektorowi ds. zdrowia dr. Davidowi Williamsowi, który podejmie ostateczną decyzję.

„Mississauga to osobne miasto i osobne władze. Potrzebujemy ukierunkowanego podejścia” – powiedziała.

Poniżej kontynuacja tekstu

„Mieszkańcy głosowali na mnie bym broniła Mississaugi dlatego dzisiaj wzywam dr Loh i premiera do przeniesienia Mississaugi do czerwonej strefy. To jest sprawiedliwe posunięcie;  sprawiedliwe dla mieszkańców Mississaugi i właścicieli firm w Mississaudze” – stwierdziła Crombie

Burmistrz przyznała,  że Mississauga, Brampton i Caledon należą do jednej jednostki publicznej służby zdrowia, ale jej zdaniem mieszkańcy i firmy “wykonały świetną robotę”, zmniejszając liczbę przypadków i sytuacja w innych miastach regionu nie powinny powstrzymywać Mississaugi.

Mississauga ma tygodniową zachorowalność na poziomie 63 przypadków na 100 000 osób, w porównaniu z 74 w zeszłym tygodniu, podczas gdy Brampton’s wynosi 124,4 przypadków na 100 000.

„Myślę, że nadszedł czas, aby otworzyć Mississaugę. Myślę, że wiele osób się ze mną zgadza” – powiedziała Crombie.

Przyznała, że wielu mieszkańców jest sfrustrowanych, czekając w nieskończoność na koniec pandemii.