Wzrastająca w wielu krajach, mimo postępującej akcji szczepień, liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2 prowadzi do stopniowego zamrażania dopiero co powracającej do normalności branży turystycznej. W niektórych przypadkach z konieczności kwarantanny nie zwalnia nawet fakt zaszczepienia.

Chorwacja niespodziewanie zmieniła zasady wpuszczania turystów w swoje granice. Od 1 lipca osoby chcące przybyć na teren popularnego turystycznie regionu będą zmuszone wylegitymować się Unijnym Certyfikatem Covid, potwierdzającym fakt zaszczepienia, negatywny wyniku testu PCR lub status ozdrowieńca.

Natomiast Słowacja zaostrza reżim na granicach. Osoby niezaszczepione przeciwko COVID-19 po przyjeździe do kraju będą musiały poddać się kwarantannie. Ta zasada zacznie obowiązywać 9 lipca. Od poniedziałku Słowacja wprowadzi wzmożone kontrole na ważniejszych przejściach granicznych, a te mniej uczęszczane zamyka.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Od 1 lipca zostaniemy wpuszczeni do Portugalii jedynie w przypadku negatywnego wyniku testu PCR lub na podstawie Unijnego Certyfikatu Covid.

Niezwykle poważnie obecną sytuację traktują Niemcy. Od 1 lipca zarówno Portugalia, jak i Rosja są uznawane za obszary zagrożone mutacjami koronawirusa. Dla osób powracających oznacza to 14-dniową kwarantannę, niezależnie od tego, czy są zaszczepione czy nie.