Straż pożarna w Mississaudze ostrzega że pozornie niewinne upiększenie hydrantów przeciwpożarowych, może mieć śmiertelne konsekwencje.

W poniedziałek straż pożarna miasta Mississauga opublikowała na Twitterze zdjęcie czerwonego hydrantu z namalowanym na nim białym liściem klonu.

Zastępca komendanta straży pożarnej Mississauga Stephane Malo powiedział, że każdy z około 25 000 hydrantów przeciwpożarowych w Peel ma odblaskowy znacznik, który dostarcza strażakom przybywającym na miejsce pożaru kluczowych. Wszelkie dodatkowe, oznaczenia na hydrantach mogą okazać się  mylące w sytuacji, gdy liczy się każda sekunda.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

 

„Obawa polega na tym, że gdy tylko zdjęcia malowanych hydrantów pojawiły się w mediach społecznościowych, niektórzy ludzie mogą pomyśleć, że to dobry pomysł. Nie chcemy, żeby ktokolwiek tak myślał. To zdecydowanie nie jest dobry pomysł”.

Każdy z około 25 000 hydrantów w regionie Peel zawiera odblaskowy znacznik w jednym z czterech kolorów: niebieski (przepustowość 5700 litrów/minutę), zielony (3800-5699), pomarańczowy (1900-3799) lub czerwony (mniej niż 1900). litrów/minutę).

Malo powiedział, że zdecydowana większość hydrantów przeciwpożarowych w Mississauga ma niebieskie znaczniki (największa przepustowość).