Nowi szefowie biura Toronto CSIS mówią, że chcą zatrudnić bardziej zróżnicowaną grupę szpiegów

Krytycy twierdzą, że brak różnorodności w CSIS utrudnia zbieranie danych wywiadowczych

Kiedy Katherine Hannah i Zahra Musaji po raz pierwszy rozpoczęły pracę w Kanadyjskiej Agencji Bezpieczeństwa i Wywiadu w 1999 roku, ​​powiedziano im wtedy, że kobiety nie pracują w walce z terroryzmem w CSIS – że powinny pracować w kadrach.

Dwie dekady później Hannah została pierwszą kobietą w historii agencji, która przejęła biuro regionalne w Toronto — największe biuro CSIS gromadzące informacje wywiadowcze. Musaji jest teraz pierwszą osobą kolorową, która posiada tytuł zastępcy dyrektora generalnego Toronto.

Kierują jednostką, która prowadziła niektóre z najbardziej udanych operacji CSIS
Biuro CSIS w Toronto było przedmiotem pozwu cywilnego o wartości 35 milionów dolarów wniesionego przez pracowników muzułmańskich, czarnoskórych i gejów w 2017 roku w związku z roszczeniami o dyskryminację.

Hannah i Musaji (których zdjęć nie można opublikować, ponieważ wciąż są aktywne w operacjach) rozmawiali z CBC News jak powiedziały ich głównym wyzwaniem jest dywersyfikacja miejsca pracy. Centrala CSIS poinformowała, że ​​w zeszłym roku zaczęła opracowywać strategię różnorodności i integracji, aby rozwiązać ten problem.

za cbc