Centrum Sprawiedliwości na rzecz Wolności Konstytucyjnych (Justice Centre for Constitutional Freedoms) poinformowało, że wysłało list z ostrzeżeniem prawnym do rządu Ontario w imieniu czterech klientów, domagając się natychmiastowego cofnięcia nakazu dotyczącego paszportu szczepionkowego.

„Narzucenie systemu, który odmawia Kanadyjczykom dostępu do pewnych usług, które rząd arbitralnie określa jako nieistotne, tworzy śliską ścieżkę i niebezpieczną równię pochyłą do dyktatury medycznej” – stwierdziła prawnik Henna Parmar  z centrum.

Centrum podejmie kroki prawne, jeśli prowincja nie powstrzyma  „niekonstytucyjnej dyskryminacji” wobec tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na otrzymanie tego, co centrum nazywa „eksperymentalnymi szczepionkami”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Odkąd wprowadzono paszport szczepionkowy, centrum otrzymało setki e-maili od zaniepokojonych mieszkańców Ontario.

Od środy każdy, kto chce uzyskać dostęp do wybranych ustawień, w tym restauracji, barów, siłowni, sal koncertowych, profesjonalnych imprez sportowych i sal gier hazardowych, musi przedstawić dowód, że otrzymał obie dawki szczepionki.

List stwierdza, że ​​obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID stanowią znaczące, nieuzasadnione i głębokie naruszenie praw Kanadyjczyków, „które nie może być usprawiedliwione w wolnym i demokratycznym społeczeństwie”.

„Rząd nie powinien zmuszać mieszkańców Ontario do poddania się interwencji medycznej, na którą nie wyrażają zgody”, mówi Jorge Pineda, prawnik z centrum. „To tragedia, gdy mieszkańcy Ontario, w tym dzieci,   zmuszani są  do przyjęcia szczepionki pod groźbą społecznej marginalizacji”.

Premier Doug Ford powtórzył w środę, że system certyfikatów nie zostanie wprowadzony na stałe i jest potrzebny, aby uniknąć sytuacji, kiedy epidemia COVID-19 wymknie się spod kontroli.