Historyk prof. Andrzej Nowak ocenił, że wizje części sympatyków Konfederacji dot. możliwej współpracy z Rosją, to “przejaw bezdennej głupoty”.

– Mówię to do tych sympatyków Konfederacji, którzy czasem roili, co strasznie mnie denerwowało, jako przejaw bezdennej głupoty, o możliwej współpracy Polski z Rosją. Niektórzy nawet do tego łajdactwa się posuwali, która mogłaby doprowadzić do podziału Ukrainy wskazał prof. Nowak w nagraniu opublikowanym przez portal pch24.pl.

Dalej historyk odniósł się do wypowiedzi i działań polityków Konfederacji: Grzegorza Brauna oraz Janusza Korwin-Mikkego.

Poniżej kontynuacja tekstu

– Zwracam się do autorów tych niemądrych dywagacji. Historia pokazuje, że Rosja zawsze prędzej porozumie się z Niemcami ws. podziału Polski lub podziałów wpływów w Polsce, niż wybierze słabszego partnera, jakim może być Polska. Nawet rządzona przez takich idiotów jak pan Braun czy Korwin-Mikke. Używam tego ostrego sformułowania, bo ich wypowiedzi nt. polityki zagranicznej nie nadają się do innego skomentowania – ocenił prof. Andrzej Nowak.

Zapraszamy do wspierania naszej działalności poprzez dotacje oraz odwiedzenia naszych stron na Facebooku i w Youtube