Mimo zniesienia restrykcji covidowych niektórzy organizatorzy obozów letnich skarżą się, że mają problem ze skompletowaniem personelu na wakacje.

Raf Choudhury, właściciel Baseline Sports, mówi, że normalnie zatrudnia od 15 do 20 młodych ludzi do pracy na obozach letnich w regionie Toronto. W tym roku jednak udało mu się znaleźć zaledwie pięć osób.

Choudhury uważa, że osoby, które normalnie pracują u niego w wakacje, w czasie pandemii zaczęły inaczej patrzeć na letni wypoczynek. Nauczyły się cenić swój czas wolny latem i teraz chcą w tym czasie pracować mniej lub w ogóle rezygnują z pracy letniej.

Nick Georgiade, dyrektor Camp Temagami w północno-wschodnim Ontario, mówi, że zatrudnianie personelu co roku stanowi nie lada wyzwanie, ale jeszcze nie było tak ciężko jak teraz. Jego firma organizuje obozy na canoe, co wymaga od prowadzących i opiekunów przejścia wielu kursów, uzyskania odpowiednich uprawnień i certyfikatów. Takie szkolenia w czasie pandemii były zawieszone. Dlatego w tym roku Georgiade musiał zacząć akcję rekrutacyjną sporo wcześniej i również odpowiednio wcześnie ustalić program szkoleń dla swoich pracowników.