W ramach kary za przekazanie 50 dolarów na rzecz Freedom Convoy, policjant z Windsor będzie musiał kilkadziesiąt godzin pracować bez wynagrodzenia po tym, jak został wcześniej skazany za   hańbiące zachowanie.

Konst. Michael Brisco, który 7 lutego 2022 r., przekazał darowiznę na rzecz protestu Freedom Convoy w Ottawie za pośrednictwem GiveSendGo  przebywał w tym czasie na bezpłatnym urlopie, ponieważ nie spełniał zasad szczepień przeciwko COVID-19 policji Windsor (WPS).

Zdaniem prokuratora Brisco nie okazał skruchy ani „akceptacji wykroczenia”, że jego darowizna wspierała ruch, który jego koledzy z organów ścigania próbowali powstrzymać.

W listopadzie 2022 r. Funkcjonariusz policji w Ottawie (OPS) stracił 40 godzin wynagrodzenia za przekazanie darowizny na rzecz protestu Freedom Convoy. Constable Kristina Neilson przyznała się do dyskredytującego zachowania polegającego na przekazaniu 55 USD za pośrednictwem GoFundMe 23 stycznia 2022 r. oraz dodatkowych 55 USD za pośrednictwem GiveSendGo w późniejszym terminie.