Spotkanie z Pastorem Arturem Pawłowskim w polskiej restauracji Orbita w Mississaudze. Większa część spotkania była prowadzona po angielsku, ale pastor zwrócił się też po polsku do Polaków. Pastor Pawłowski przyjechał do Kanady w 1995 roku jako nastolatek. Opowiadał o swych doświadczeniach, z protestów i procesów, krytykował współczesnych polityków. Pozytywnie wypowiedział się jedynie o Maximie Bernier oraz o Trumpie.

Artur Pawłowski (ur. 28 marca 1973) to polsko-kanadyjski ewangelicki kaznodzieja uliczny i działacz polityczny. Jest pastorem zboru Cave of Adullam w Calgary, a wcześniej przewodził Kings Glory Fellowship (KGF). Pawłowski jest także założycielem i pastorem Street Church Ministries (SCM), grupy, która nie jest już uznawana przez rząd Kanady za organizację religijną ani charytatywną. Pawłowski urodził się 28 marca 1973 roku w Kożuchowie. Do 1990 roku mieszkał z rodziną w Grecji. Wyemigrował do Kanady w 1995 r. i został obywatelem Kanady 2 lutego 2004 r.
W styczniu 2010 roku Canada Revenue Agency unieważniła status organizacji charytatywnej Pawlowski’s Kings Glory Fellowship m.in. uznając, że organizacja ma charakter polityczny oraz powołując się na stanowisko zboru w sprawie aborcji, homoseksualizmu, rozwodów i innych kwestii moralnych.
W 2015 roku Pawłowski pojawił się na konferencji prasowej z członkiem swojej kongregacji oraz kierowcą autobusu Calgary Transit , który został zwolniony za odmowę prowadzenia tęczowego autobusu z motywem „dumy”. Kierowca autobusu powiedział, że został zwolniony za bycie chrześcijaninem. We wrześniu 2022 roku Pawłowski został liderem Partii Niepodległości Alberty. Sześć miesięcy później został usunięty ze stanowiska lidera. Na początku 2023 roku założył nową partię polityczną, Ruch Solidarności Alberty. 8 maja partia została zarejestrowana w Elections Alberta.
za Wikipedia