Śmierć przyjaciela zatrzymała mnie na dłużej w już zielonej Warszawie, a jak jechałem pociągiem to prawie do Baranowicz po obu stronach wszystko było zielone, a już potem szare.
W Mińsku jest już zieleń, otwierają się tu lub tam “ogródki” na głównej alei, która przez 80 lat pięć razy zmieniała nazwę.

Tajne/Poufne.
W Wielki Czwartek to dzień ustanowienia przez Pana Jezusa kapłaństwa, biskupi w diecezjach urządzają wielkie Msze na które zwoływani są księża ich diecezji.
Podobnie było na Białorusi, a wiedząc o tym postanowiłem się na taką mszę pofatygować, choć do katedry nie pcham się odkąd ksiądz na spowiedzi kazał mi się nauczyć spowiadać po… rosyjsku.
Ku memu zdziwieniu Msza i spotkanie było, ale nie wpuszczano na to świeckich.
Zastanawiam się co nasz arcybiskup miał kapłanom takiego powiedzieć, że świeccy nie mogli usłyszeć, bo Miłościwie Panujący Aleksander Mniejszy na pewno się dowie.

Podsumowanie
1 września jest 80. rocznica wojny. Ciekawym, jakie będą okolicznościowe mowy i… wypociny.
Kto powie, lub napisze prawdę, że Anglicy i Francuzi nas zdradzili siedząc na tyłkach. Co najgorsze, ich rodacy powinni wytknąć swym ówczesnym wodzom to, że przez zawalenie pomocy Polsce musieli potem walczyć prawie 6 lat i sporo ich zginęło.
17 września jest też 30. rocznica „wolnej Polski” – pierwszy nie komunistyczny rząd. I jak będzie wyglądało podsumowanie tej „wolności”?
Przecież wtedy zaczęliśmy z wiele lepszej pozycji niż w 1918 r. ale z 11 miejsca wśród państw spadliśmy do 40 i żadne pocieszenie, że Ruscy spadli z 2 miejsca aż na 10.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Zapowiedź
Stanisław Michalkiewicz ujawnił, że toczą się tajne rozmowy o odszkodowania za mienie bezspadkowe, które Żydzi oceniają na 300 mld dolarów.
Z Yankesami/Żydami uzgodniono, że po wyborach mają nastąpić akty prawne uznające te roszczenia i początek wypłacania Żydom pieniędzy.
Czy nie należy od wszystkich kandydatów na posłów do Sejmu żądać pisemnych oświadczenia, że nie będą głosowali za takimi ustawami i żadnymi innymi za wypłacaniem Żydom jakichkolwiek pieniędzy z tego tytułu?
Pytanie za tysiąc zielonych ilu rodaków poprze mój pomysł?

Lichwa
Czyli pożyczanie na bardzo wysoki procent co niestety uchodzi dziś bezkarnie w USA i Kanadzie.
Dokonują to banki pobierające więcej opłat za pieniądze dane klientom na kartach kredytowych niż za pożyczki personalne.
Konkretnie Scotiabank bierze 28% w skali rocznej a pożyczki niezabezpieczone są na poziomie bodaj 8%.
Jakoś żaden poseł i żadna partia tu i tam, nie nakazuje by procenty od niezapłaconych zobowiązań były nie większe niż 50% tego, co banki pobierają od pożyczek indywidualnych.

Naród zabuli?
Od trzech prawie lat były działacz Samoobrony pan Piskorski, który był podczas „referndum” na Krymie siedzi oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji i Chin.
Już miał wyjść za poręczeniem ale sprawa się przedłuża i co najgorsze sprawa jest „utajniona”. To mym nieskromnym zdaniem świadczy, że jest naciągana jak dawna sprawa Zbyszka Farmusa.
Na cóż, na mój nos skończy się uniewinnieniem i pan Piskorski dostanie pewnie po 50 tysięcy za każdy miesiąc, czyli z dwa miliony złotych i zapłacą obywatele, a nie czereda ludzi, którzy go wsadzili i w kiciu trzymali.
Cała sprawa wydaje się, że jest próbą zastraszenie rodaków przeciw jakiejkolwiek współpracy z Rosją.
Mówiąc szczerze, chce gdy się ociepli, pojechać znów na Krym, gdzie byłem w 2014 roku w maju i próbowałem znów wjechać w 2016 oraz do Czeczeni, która ponoć się teraz dobrze się rozwija.
Ponieważ nie piszę do polskiej prasy w kraju, to mnie proces nie będzie, jak panu Piskorskiemu, groził.

Socjalizm
Moc młodych w USA i w Kanadzie ma mylne pojęcie o socjalizmie.
Ostatnio pewien Kubańczyk z Florydy, który nielegalnie tam przybył w 1994 r. opisał swą dolę w amerykańskiej prasie, w tym los swych dwóch braci, co za socjalizm musiało walczyć w Angoli.
Tak źle w Polsce nie było ale kto wreszcie pozbiera wrażenia uchodźców z tych ”rajów”, by przedstawić co czeka Amerykę, jeśli socjaliści dorwą się do władzy.
Kapitalizm, mówią, robi pomyłki socjalne ale socjalizm robi pomyłki kapitalne i co gorsze nie jest reformowalny.

Sputnik TV
Tą rosyjską stacje przeznaczoną dla Polaków raz obejrzałem i miałem dość bo była mocno lewacka. Ale ostatnio jeden z wodzów Marszu Niepodległości był na jej programie i musiał się mocno tłumaczyć w Radiu Wnet.
Pytanie czy wreszcie Ruscy poszli po rozum do głowy i zamiast lewaków zaczną popierać narodowców czego się dziś u władzy bardzo, a bardzo boją.
Dziwna moda
Już na Białoruś doszła moda na życie bez ślubu, nawet cywilnego i to trwające lata. Nie wiem dla kogo jest ono lepsze, ale nie dla „żon” i dzieci.
Czy jest sposób na odwrócenie tej mody?
Historie z PRL-u
Pod takim tytułem znalazłem pisemko kolorowe. Moc ciekawych tekstów z tego okresu wydane przez Ediprespolska. Z humorem podają to, co wtedy było. Czyta się je z uśmiechem jak się tego NIE przeżyło w całości, jak ja. Może tam wpadnę i poradzę, by wydali to w formie książkowej.

Pretensje Żydów
Jest postulat patriotów do sejmu:
Ustawa o ochronie własności RP i własności obywateli polskich przed grabieżą
Art. 1.1. Zobowiązuje się Radę Ministrów do oświadczenia, że RP nie zadośćuczyni żadnym roszczeniom, kierowanym pod adresem Polski przez środowiska żydowskie, a odnoszącym się do tak zwanej własności bezdziedzicznej.
1.2. Oświadczanie, o którym mowa w ust. 1 powinno zostać ogłoszone niezwłocznie po wejściu jej w życie.
Art. 2. Kto wbrew postanowieniu niniejszej ustawy podejmie próbę zadośćuczynienia w imieniu RP roszczeniom, o których mowa w Art. 1, albo podejmie próbę obejścia wynikającego z niej zakazu, podlega karze, jak za kradzież zuchwałą.
Art. 3. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
11 maja w Warszawie ma być wielka manifestacja potępiająca ustawę 447.

Ukraina – Żyd pogonił… Żyda.
Jak było do przewidzenia na Ukrainie zwyciężył gwiazdor TV i wszyscy wielcy tego świata na wyprzódki składali mu życzenia, a tylko względnie spokojni byli Rosjanie.
Co jednak mało kto wzmiankuje, że jeden Żyd pogonił drugiego Żyda w kraju, gdzie Żydów nie jest nawet 1%.
Najważniejsze pytanie czy nowy prezydent skończy wojnę na Wschodzie Ukrainy. Tego Mu trzeba życzyć, za to trzeba się modlić a ja prócz tego zbieram się tam pojechać.
Aleksander Pruszyński