Ottawa wybrała 11 miejscowości na pilotażowy projekt imigracyjny

Program ma na celu wypełnienie luk w zatrudnieniu wynikających ze spadku liczby urodzeń, starzenia się populacji oraz  przyciągnięcie imigrantów do społeczności wiejskich i północnych.

Celem programu jest wprowadzenie nowych osób do regionów dotkniętych poważnymi niedoborami siły roboczej z powodu wyjazdów młodzieży, spadku liczby urodzeń i starzenia się populacji.

Minister ds. Imigracji Ahmed Hussen poinforował o tym oficjalnie w Sault Ste. Marie, Ont.

„Rachunek jest prosty. Przyciąganie i zatrzymywanie przybyszów z potrzebnymi umiejętnościami to przepis na sukces dla kanadyjskich miejscowości wiejskich i północnych” – stwierdza Hussen w komunikacie prasowym. „Przetestowaliśmy podobny pilotażowy program imigracyjny w prowincjach atlantyckich i już pokazał on olbrzymie korzyści zarówno dla nowicjuszy, jak i Kanadyjczyków”.

Wybrane społeczności to:

Thunder Bay, Ont.
Sault Ste. Marie, Ont.
Sudbury, Ont.
Timmins, Ont.
North Bay, Ont.
Gretna-Rhineland-Altona-Plum Coulee, Man.
Brandon, Man.
Moose Jaw, Sask.
Claresholm, Alta.
West Kootenay region of B.C.
Vernon, B.C.
Rząd zacznie pracować  tego lata, aby pomóc im zidentyfikować kandydatów na pobyt stały już jesienią. Oczekuje się, że pierwsi nowicjusze w ramach pilotażu pojawią się w 2020 r.

Około 78 procent nowo przybyłych do Kanady osiedla się w dużych miastach, takich jak Toronto, Montreal i Vancouver, w ramach istniejących federalnych programów imigracji gospodarczej.