Przyzwyczaiłem się już do polskich paradoksów i mniej się dziwię, ale ten jest szczególnie bolesny. Państwowa Telewizja Polska przeprowadziła transmisję na żywo z niedzielnych uroczystości z okazji 80. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej. Niestety mimo czasu wolnego w niedzielę nie mogłem ich oglądać w internecie z uwagi na “ograniczenia licencyjne”.

Jednak po krótkim poszukiwaniu znalazłem pełną transmisję uroczystości wraz z transkrypcją w języku angielskim na rosyjskim kanale internetowym Ruptly, z wielkim nadrukiem na ekranie poświadczającym źródło. Było tak pomimo, że prezydenta Putina nie zaproszono na polskie obchody.

To dlaczego Polacy mieszkający poza Polską nie mogą oglądać w internecie materiałów video TVP woła o pomstę do nieba i świadczy o tym, w jak głębokim poważaniu mają nas nad Wisłą… A więc, jeśli ktoś chce, to proszę sobie obejrzeć w Ruptly (Ruptly GmbH is a Russian video news agency specializing in video on demand, based in Berlin, Germany. It is a division of the RT (Russia Today) televised news network.) Dziękuję koledzy Rosjanie…
Przemówienie prezydenta Niemiec zaczyna się w 2:16:52
Przemówienie wiceprezydenta USA zaczyna się w 2:32:10