Wiele osób pyta, no dobrze, ale czym Konfederacja różni się od PiS? Dlaczego miałbym na nią głosować?

Ponieważ sobotnia konwencja programowa Konfederacji została przemilczana przez państwowe media przedstawiamy informacje na temat programu wyborczego Konfederacji:

 

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Robert Winnicki zapowiedział, że formacja powstrzyma zapędy socjalne PiS-u oraz marsz towarzyszy lewicowych. Nawiązał również do politycznej drogi Pawła Kukiza. – Chociaż umarł ruch Kukiz’15, to ten duch, dążenie, te emocje, które napędzały ruch, są żywe. To jest dzisiaj Konfederacja – powiedział.

– Konfederacja musi sprawić, żeby Polska była naprawdę wielka! Bo jesteśmy wielkim i dumnym narodem. Nasze hasło głosi #PolskaDlaCiebie. I to jest wielkie wyzwanie na miarę naszego pokolenia. Polska nie jako państwo, z którego uciekają, ale jako państwo, do którego rodacy masowo będą wracać – rozpoczął wystąpienie Winnicki.

– Nie może być tak, że Polak, który przychodzi do administracji rządowej jest traktowany jak za cara albo jak za komuny. Jest traktowany jak człowiek drugiej kategorii. To trzeba zmienić i to może zmienić jedynie Konfederacja. Musimy sprawić, żeby Polkom i Polakom naprawdę żyło się dobrze, wygodnie, przyjemnie. Żeby pójście i załatwienie jakiejś sprawy to była oczywistość – kontynuował poseł.

Powstrzymać marsz towarzyszy

– Dziś, przed Polakami jest najjaśniejszy wybór po 89 roku. Nigdy nie było to tak klarowne. Są oni – banda czworga, ci sami od 30 lat. I jesteśmy my

– Polacy, ideowa prawica, Konfederacja. Nie mam wątpliwości, że Konfederacja będzie rosła przez kolejne tygodnie, miesiące i lata. Nie chcemy pamiętać ani znać żadnej komuny, również tej nowej – powiedział.

Odniósł się do sondaży wskazujących trend wśród młodego pokolenia. – Dzisiaj młode pokolenie dzieli się na Konfederację i lewicę – tych, którzy przemalowali sierpy i młoty na tęczę. Dzisiaj każdy prawy Polak powinien głosować na Konfederację, żeby powstrzymać marsz towarzysza Czarzastego, Biedronia i Zandberga do władzy – uznał Robert Winnicki.

Prezes Ruchu Narodowego zwrócił się bezpośrednio do Pawła Kukiza. – Paweł, zdradziłeś. Paweł, oszukałeś swoich wyborców. Paweł, zrobiłeś się 100 procentowym systemowcem – powiedział.

– Chociaż umarł ruch Kukiz’15, to ten duch, dążenie, te emocje, które napędzały ruch, są żywe. Wyrażają je również działacze, którzy masowo przechodzą do Konfederacji. Ten ruch, to jest dzisiaj Konfederacja. My wyrażamy te aspiracje – mówił.

Odpowiedź na postulaty PiS
Winnicki odniósł się również do najnowszej deklaracji Prawa i Sprawiedliwości wobec przedsiębiorców, którą premier Mateusz Morawiecki przedstawił w Katowicach.

– Od kilku dni zapowiadaliśmy pakiet przedsiębiorcy. Wiecie, co PiS zrobił parę godzin temu? Zaproponował pakiet przedsiębiorcy. Szanowni Państwo z PiS-u – to, co żeście powiedzieli w ostatnich tygodniach, to himalaje nieodpowiedzialności gospodarczej, tego się już nie odwróci. Nigdy nie ma drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie. Przedsiębiorcy już wam nie zaufają – powiedział Winnicki.

Zapewnił, że Konfederacja ma bardzo ambitne projekty gospodarcze. Prezentowali je choćby Jakub Kulesza czy Sławomir Mentzen.

– To, co musimy zrobić jednak najpierw – zatrzymać to szaleństwo. Dzisiaj polscy przedsiębiorcy modlą się, aby nic nie zmieniło się w kierunku, który proponuje PiS – deklaruje Winnicki.

Wskazał, w jakim kierunku powinna podążać Polska.

– Bogactwo bierze się z pracy, oszczędności, przedsiębiorczości, wysiłku i innowacyjności. To jest gospodarka na miarę XXI wieku. Taką gospodarkę będziemy budować.

– To, co opowiadają panowie Kaczyński czy Morawiecki jest popularne, dzięki czemu zwyżkują w sondażach. Pamiętajcie jednak o Ameryce Łacińskiej, o Wenezueli – o tym, co tam się dzisiaj dzieje. My mówimy Polakom jasno: wybór jest. Albo kontynuacja tego co było, albo Konfederacja – oświadczył Winnicki podczas konwencji programowej Konfederacji.

Podczas konwencji programowej Konfederacji Wolność i Niepodległość w Warszawie, Sławomir Mentzen przedstawił pakiet dla przedsiębiorców. Jasno podkreślił, że ci nie potrzebują pomocy państwa w prowadzeniu biznesu. – Potrzebują natomiast dobrych regulacji, stabilnego prawa, niskich i prostych podatków oraz szybkich i sprawiedliwych sądów – powiedział.

– Niektórzy uważają, że przedsiębiorca jest jak dziki tygrys, którego trzeba jak najszybciej zabić. Inni, a tych ostatnio niestety jest coraz więcej, widzą w przedsiębiorcy krowę, którą należy doić. Tylko nieliczni widzą przedsiębiorcę jako silnego konia, który ciągnie wóz, na którym wszyscy siedzimy, czyli naszą polską gospodarkę – rozpoczął wystąpienie Metnzen.

– Przedsiębiorcy, wbrew temu, co wmawiają nam rządzący, nie potrzebują urzędników do tego, żeby prowadzić swoje firmy. Przedsiębiorcy nie potrzebują, by urzędnicy zachęcali ich do inwestowania albo żeby palcem wskazywali kierunki rozwoju. Potrzebują natomiast dobrych regulacji, stabilnego prawa, niskich i prostych podatków oraz szybkich i sprawiedliwych sądów – kontynuował.

Pakiet przedsiębiorcy

– Dobrobytu się nie dekretuje. Nie wprowadza się go ustawą, nie zarządza się go na czas kampanii wyborczej. Do dobrobytu prowadzi ciężka praca, pomysłowość i przedsiębiorczość oraz oszczędność – powiedział zdecydowanie Mentzen.
– Dlatego przygotowaliśmy pakiet przedsiębiorcy. Ustawy, które natychmiast można wprowadzić, aby przyspieszyć polski rozwój gospodarczy. Mamy ustawę posła Jacka Wilka, ustanawiającą nowe relacje pomiędzy przedsiębiorcami a państwem. Będziemy mieli wielką swobodę prowadzenia działalności gospodarczej – nie ma wątpliwości.

– Mamy propozycję ustawy o wolnym handlu, pozwalającym na zarabianie na życie tym najgorzej usytuowanym. Koniec z haniebnymi obrazkami straży miejskiej goniącej starsze panie za sprzedaż bułek na ulicy – deklaruje Mentzen.

Wyższy limit przejścia na VAT
– Podniesiemy kwotę, powyżej której przedsiębiorca musi wejść na VAT, do 400 tys. złotych. Do poziomu porównywalnego, z jakiego cieszą się polscy przedsiębiorcy mieszkający w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu przedsiębiorcy nie będą musieli ponosić dodatkowych kosztów, a urzędnicy będą mogli zająć się kontrolowaniem tylko i wyłącznie największych podatników – proponuje Mentzen.

Zapowiedział likwidację klauzuli obejścia prawa podatkowego oraz rozszerzenie klauzuli rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika. – Nigdy nie powtórzy się sytuacja, kiedy urzędnik nie wie, co się wydarzyło, ale wie, że chce od tego podatek.

– Wyjmiemy polskich przedsiębiorców spod ustawy o rachunkowości. Żaden przedsiębiorca, będący osobą fizyczną, nie będzie musiał prowadzić pełnych ksiąg handlowych. Wystarczy, że będzie prowadził uproszczoną księgowość w postaci księgi przychodów i rozchodów – zapowiedział Mentzen.

Kwota wolna od podatku

Wiceprezes partii KORWiN poruszył również wątek kwoty wolnej od podatku, która od lat pozostaje na niezmienionym poziomie. – Niedługo Polska będzie chyba jedynym państwem na Ziemi, w którym kwota wolna od podatku jest niższa od miesięcznej pensji minimalnej.

– Zwiążemy kwotę wolną od podatku z minimalnym wynagrodzeniem za pracę. Kwota wolna od podatku będzie wynosiła 12-krotność minimalnego wynagrodzenia za pracę. Jeżeli rządzący będą mówić, że wtedy zabraknie im pieniędzy, to znaczy, że się do rządzenia nie nadają – obiecał Mentzen.

– Pakiet polskiego przedsiębiorcy to zestaw konkretnych projektów ustaw. Ale my mamy ich znacznie więcej. Przygotowałem 100 projektów ustaw, które zwiększają w Polsce poziom wolności, własności i sprawiedliwości – przypomniał swój projekt.

– Wiele polityków mówi o ustawach, które mają w biurkach czy szafie. Ja nie chowam swoich projektów w szafie, mam je ze sobą, pokazałem w internecie. Po to, żebyście wszyscy mogli Państwo zobaczyć – co chcemy zrobić, w jaki sposób chcemy to zrobić i że jesteśmy najlepiej przygotowaną do wyborów formacją polityczną w Polsce – podsumował Mentzen na konwencji wyborczej Konfederacji Wolność i Niepodległość.

Podczas warszawskiej konwencji Konfederacji poseł Jakub Kulesza przedstawił przełomowe propozycje ugrupowania dla Polaków.

„500+ to symbol rządu, który kłamie, że coś daje. My proponujemy 1000+, to symbol Konfederacji. Dzięki likwidacji najbardziej szkodliwych podatków dla każdego pracującego Polaka zostanie 1000 zł miesięcznie więcej!” – powiedział Kulesza.

Kulesza powiedział, że Konfederacja nie ma zamiaru nikomu nic dawać – po prostu przestanie o tyle zabierać Polakom. Rząd PiS nie ma żadnych swoich pieniędzy, wszystko co rozdaje musi wcześniej Polakom zabrać, przy okazji pobierając dla siebie sporo z naszych pieniędzy. Konfederacja proponuje uczciwszy model, bez zabierania.

Potem przedstawił kolejne propozycje:

„W polskim systemie podatkowym 40% owoców Twojej pracy jest grabione przez państwo. Proponujemy powszechną ulgę podatkową:
– Likwidację PIT
– Dobrowolny ZUS dla wszystkich
– paliwo za 3 zł (obniżenie danin nałożonych na paliwo)”
„W kampanii trwa szalona licytacja na rozdawanie pieniędzy podatników. Tylko my nie bierzemy w tym udziału. My zostawimy więcej pieniędzy w kieszeniach Polaków! Czas na najwyższą w historii obniżkę podatków, czas na Konfederację!” – podsumował Jakub Kulesza.