Podczas weekendowego ataku zimy na drogach w GTA i regionie Niagary doszło do 376 wypadków. 12 pojazdów uczestniczyło w kolizji na Davenport i Avenue, do której doszło w niedzielę około 10:30 rano. Nikt nie został ranny. Potem na miejsce pojechały solarki.

Sierżant OPP Kerry Schmidt podał, że w na zjeździe z QEW na Jordan Road, w stronę Fort Erie, doszło do wypadku śmiertelnego. W tej okolicy padał marznący deszcz. Zderzyło się kilka samochodów, a na miejscu zginęła 24-letnia kobieta z St. Catharines. Jechała SUV-em, który uderzył w ciężarówkę. Paliwo wylało się na jezdnię. Inne wypadki miały miejsce w Burlington i Cambridge.

W Kingston z kolei doszło do karambolu z udziałem 30 pojazdów. Samochody zderzyły się na autostradzie 401, na jezdni prowadzącej w kierunku zachodnim, niedaleko zjazdu na Joyceville Road. Na miejsce ruszyły ekipy ratunkowe z regionu Frontenac. Jedna osoba zginęła, 16 osób przewieziono do szpitala, w tym trzy w stanie zagrażającym życiu.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Zima przyszła nad południowe Ontario w niedzielę rano. Przez kilka godzin padał marznący deszcz i krupa, a potem śnieg i marznąca mżawka. Na noc z niedzieli na poniedziałek zapowiadano już opady śniegu. Wiatr w porywach osiągał prędkość 70 km/h.

Władze lotniska Pearsona zalecały podróżnym, by przed wyjściem z domu sprawdzali status swoich lotów.