Rząd Douga Forda Inwestuje 20 milionów dolarów rocznie w celu wzmocnienia wsparcia dla ofiar

Mississauga – rząd Ontario opracowuje nową strategię walki z handlem ludźmi, realizacją projektu będzię kierować Sylvia Jones Prowincyjny Radca Prawny i Jill Dunlop, Minister ds. Dzieci i kobiet. Strategia jest częścią zobowiązania Ontario do ochrony kobiet i dzieci oraz zwalczania przemocy na tle płciowym, niegodziwego traktowania i wykorzystywania seksualnego.

„Każdego dnia w Ontario młode kobiety i dzieci są wabione do handlu ludźmi przez przestępców, którzy okradają ich z bezpieczeństwa i godności” – powiedział Premier Doug Ford. „Chcę podziękować Prowincyjnemu radcy prawnemu Sylvii Jones i ministr ds. Dzieci i kobiet Jill Dunlop za kierowanie rozwojem i wdrażaniem naszej nowej, silniejszej, międzyrządowej strategii mającej na celu podniesienie świadomości na temat tych obrzydliwych przestępstw, zapewnienie ocalałym wsparcia, którego potrzebują, i postawienie handlarzy przed wymiarem sprawiedliwości . ”

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Priorytetem dla Ontario jest przeznaczenie 20 milionów dolarów rocznie na wsparcie dla ofiar i inicjatywy w zakresie egzekwowania prawa przeciwko handlowi ludźmi

[https://news.ontario.ca/opo/en/2019/11/20-million-in-yearly-funding-for-anti-human-trafficking-programs.html].

„Handel ludźmi jest rosnącą epidemią w naszej prowincji. Dzieje się to na naszych oczach, w naszych największych metropoliach, takich jak Mississauga oraz najmniejszych miastach i obszarach wiejskich ”- powiedziała MPP Kusendova. „Miałam możliwość zorganizować kilka spotkań okrągłego stołu na temat zwalczanie handlu ludźmi w Ontario razem z MPP Karahalios. Wszystko, co usłyszeliśmy od pracowników pierwszej linii, organów ścigania, ofiar oraz przedstawicieli społeczności Aborygenow i Frankokonów, było zarówno szokujące, jak i zasmucające.

Od zakończenia tych konsultacji spotkaliśmy się z wieloma ministrami, między innymi: edukacji, transportu, radcą prawnym, minister ds. Kobiet i dzieci oraz biurem premiera, aby podzielić się tym, czego się dowiedziałyśmy. Jestem zadowolona z dzisiejszego oświadczenia oraz z działań kierownictwa premiera Forda, minister Jones i minister Dunlop. Dodatkowe 20 milionów dolarów zostanie przeznaczone na wsparcie ofiar i pomoc odzyskania powrotu do zdrowia.
28 listopada 2019

Z niecierpliwością oczekuję na kontynuację istotnych prac, aby zapewnić ochronę naszej młodzieży, dzieciom i wszystkim ofiarom, robiąc wszystko, co w naszej mocy, aby położyć kres handlowi ludźmi w Ontario”.
Inwestycja w wysokości 20 milionów dolarów, zostanie przekazana dla potrzebujących ofiar, rdzennych partnerów, organów ścigania i dostawców usług pierwszej linii. Kwota ta została ustalona tego lata, na podstawie serii 13 spotkań okrągłego stolu w prowincji. W czasie gdy rząd pracuje nad nową strategią przeciwdziałania handlu ludźmi, radca prawny Jones i minister Dunlop będą nadal poszukiwać sposobów współpracy między rządem, różnymi sektorami i jurysdykcjami, w celu zwiększenia świadomości, pomocy ofiarom, zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży oraz pociągnięcia kryminalistów odpowiedzialności.

FAKTY
 Około dwie trzecie zgłoszonych przez policję naruszeń handlu ludźmi w Kanadzie ma miejsce w Ontario.
 Ponad 70 procent ofiar handlu ludźmi zidentyfikowanych przez policję ma mniej niż 25 lat.
 Średni wiek rekrutacji do handlu seksualnego wynosi 13 lat.
INFORMACJE OGÓLNE
 Inwestyca 20 milionów CAD rocznie w programy zwalczania handlu ludźmi [https://news.ontario.ca/opo/en/2019/11/20-million-in-yearly-funding-for-anti-human-trafficking-programs.html]
DODATKOWE INFORMACJE
 Ontario.ca/humantrafficking
 @StopTrafficking, #KnowHumanTrafficking
 Canadianhumantraffickinghotline.ca