Oto kilka podstawowych informacji o zegarku i dlaczego jest on tak wyjątkowy.

Moja firma od 25 lat produkuje w Kanadzie zegarki. Przede wszystkim robię je dla pułków kanadyjskiego wojska i wielu znaczących agencji rządowych.
W 1997 r. FBI oddelegowało mojego męża Kazimierza Konkela do Polski do szkolenia polskiej policji państwowej. W tym czasie wykonałam pięć zegarków z polskim orłem jako prezenty dla gospodarzy, m.in. dla premiera oraz komisarza policji Marka Papały, który został zamordowany sześć miesięcy po tym, jak mój mąż opuścił Polskę.
Mój mąż był również zaangażowany w odszukiwanie krewnych zapomnianych polskich weteranów. Ojciec mojego męża był Kaszubem, polskim żołnierzem podczas drugiej wojny światowej, który dwukrotnie uciekł z obozów jenieckich; i był przetrzymywany w dwóch obozach koncentracyjnych.
Wielu osobom spodobał się zegarek, który zrobiłam wówczas i dlatego postanowiłam powtórzyć limitowaną serię.
Zegarek powlekany jest 24-karatowym złotem, ma japoński mechanizm Seiko, efektowny skórzany pasek, grawerowane etui z godłem i napisem w języku polskim i angielskim, na wytłaczanym aksamitnym pudełku kolekcjonerskim. Stanowi doskonały prezent dla każdego, kto dumny jest ze swojej polskości.

Robin Devine (Konkel)