Popularne polskie „mikołajki” od 3 lat organizuje  polski sklep hurtowy „Miami”. I Mikołaj w „Miami” i sam sklep są coraz bardziej popularne i stąd nasza tegoroczna wizyta. Rozmawiamy z właścicielem Krzysztofem Werocy:

GONIEC: – Skąd pomysł, żeby tutaj do „Miami”przychodził święty Mikołaj?

Krzysztof Werocy: – Pomysł powielamy już z tamtego roku, myślę że to już będzie tradycja w Miami, że tutaj będzie Mikołaj.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Mikołajowi też się u nas spodobało; powiedział, że nawet na Wielkanoc gotów jest przychodzić.

    – Prezenty rozdaje całkowicie za darmo?

– Tak, jak tutaj widać jest na bogato. Zapraszamy dzieci, zawsze coś słodkiego dajemy teraz na Święta. Jak nie rozdamy dzisiaj wszystkich paczek, to damy później.

  – Polskie słodkości najlepsze?

– Polskie słodkości, polski Mikołaj, polskie tradycje.  A przede wszystkim chciałbym podziękować za odwiedzanie nas, za popieranie.

Kuchnia też już bardzo fajnie pracuje. „Ciocia Ula” się stara, jak może, to jesteśmy jej wdzięczni, bo fajnie to dla nas robi.

Zapraszamy przed Świętami, bo będzie u nas na pewno karp już przygotowany, że nie będzie się trzeba z nim męczyć, zabijać i tak dalej,  będzie wyczyszczony, ale z ogonkiem i z główką; więc będzie można zupę zrobić jak ktoś lubi.

Jeżeli chodzi o nasz „ogród” tutaj „Eden Garden” bardzo prężnie zaopatruje nas w świeże owoce, warzywa nawet takie których nigdzie nie ma jak renety. Mamy wiele takich specjalności, wiele sprowadzamy nowości.         Dobrze działa nasze deli, mamy najtańsze sery w mieście i najświeższe, bo ściągamy raz w miesiącu a teraz  będziemy dwa razy w miesiącu mieć świeżą dostawę. Wprowadzamy sery topione i następna dostawa po nowym roku powinniśmy również mieć sery pleśniowe,

  – Polskie pleśniowe?

-Tak,  polskie pleśniowe, wszystko z Polski.Do tej pory było trochę problemów bo Ryki nie dostarczały serów, ale też dostaniemy już   na koniec stycznia całą gamę serów z Ryk; to co produkują. Będziemy też sprowadzać od innych producentów sery topione i pleśniowe, tak żeby był duży wybór.

     – Plany na nowy rok, bo to już za pasem?

– Musimy się starać, żeby było dużo nowości, chcemy stworzyć półkę dla tych wszystkich, co dbają o siebie; czyli te wszystkie produkty najzdrowsze – one może nie są najtańsze, ale tu nie chodzi tylko o pieniądze, bo o nasze zdrowie.

Bardzo oopularny i zresztą bardzo zdrowy sok z buraka kiszonego i to myśmy wprowadzili, ale nie wiedzieliśmy, że tak szybko to sprzedamy.

Poza tym, może nam się uda zrobić drugie wejście, żeby był parking z tyłu, bo z parkingiem trochę tutaj kulejemy a to by było dla wszystkich wygodniej.

   – Tego życzę „Miami” na nowy rok i żebyśmy tutaj mieli po polsku, tanio i jak najlepiej.

– A ja jeszcze raz chciałem podziękować wszystkim za wspaniałe wsparcie; za odwiedzanie nas; za kupowanie, a my postaramy się żeby te ceny dalej były jak najbardziej korzystne dla was wszystkich. Wesołych Świąt.