Kilkoro mieszkańców aglomeracji torontońskiej znalazło się na liście 63 Kanadyjczyków którzy zginęli w katastrofie ukraińskiego samolotu w Iranie.

Samolot linii Ukraine International Airlines do Kijowa rozbił się kilka minut po starcie z głównego międzynarodowego lotniska w Teheranie w środę rano. Samolot spadł na pola uprawne poza stolicą, zabijając wszystkie 176 osób na pokładzie.

Przyczyna awarii jest nadal nieznana.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W katastrofie zginęło wielu uczniów ze szkół w okręgu York .

Wśród ofiar są też studenci University of Toronto.

W opublikowanym w środę komunikacie prasowym University of Toronto potwierdza, że zginęło sześciu studentów: Mojtaba Abbasnezhad, Mohammad Asadi Lari, Zeynab Asadi Lari, Mohammad Amin Beiruti, Mohammad Amin Jebelli i Mohammad Saleheh.

Flagi na wszystkich trzech kampusach U of T będą opuszczone do pół masztu

Również Centennial College potwierdził, że pracownik i jego młoda rodzina, zginęli w katastrofie.

Dr Razgar Rahimi, jego żona Farideh Gholami i ich trzyletni syn Jiwan zostali zabici w katastrofie.

George Brown College potwierdził, że studentka Darya Toghian jest jedną z z ofiar. Toghian pojechała na wakacje z matką do Iranu. Jej matka miała być również w samolocie, ale  w ostatniej chwili przełożyła lot. 22-latka leciała z powrotem do Toronto na drugi semestr..

W oświadczeniu wydanym w środę burmistrz Toronto, John Tory, stwierdza że jest „głęboko zasporuszony” tragedią.

„Wiemy już, że mieszkańcy Toronto są wśród ofiar – byli naszymi przyjaciółmi, sąsiadami, kolegami z klasy, naszymi współpracownikami i naszymi bliskimi”.

Tory zapowiedział, że flagi w City Hall oraz  w East York, Etobicoke, Scarborough, North York i Yoru zostaną obniżone do pół masztu

Również  znak Toronto na Nathan Phillips Square zostanie przyciemniony.