Czcijmy swoich

Arcybiskup Krakowa, jeden z mądrzejszych biskupów Polski, wezwał do czczenia ofiar Holocaustu, ale może mi JE i inni biskupi odpowie, kiedy i kto wezwie do uczczenia co najmniej 2000 Polaków, którzy zginęli za ratowanie Żydów?

Greta Thunberg

Jej rodzice identyfikują się z Antifą, która w USA jest uznana za organizację terrorystyczną wspieraną przez Sorosa.

Ojciec – Svante Thunberg to aktor i producent, a swe skrajnie lewicowe postulaty zawarł w książce pt. „Sceny z serca”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Greta, jak było widać podczas szczytu ONZ, jest marionetką. Z obłędem w oczach czytała swe przemówienie, a potem na konferencji prasowej, nie umiała odpowiedzieć na najprostsze pytania dziennikarza.

Przyznam, że jej rodzice mieli doskonały pomysł. Gdyby to wszystko mówili i pisali sami to mało kto by zwrócił na to uwagę, a tak, dzięki córce ich tezy obiegły świat.

Macie za swoje

W Szwecji muzułmanie ubliżają sprzedawczyniom w sklepach. Czemu więc rząd nie zaproponuje im  opuszczenia kraju?

Kto winien

Jest wielka różnica między Żydami, a Polakami. Pierwsi wspaniale się reklamują, a my fatalnie.

Przy okazji rocznicy oswobodzenia Oświęcimia przypomnę, że w Edmontonie w Albercie lata temu żył pan Baranowski, który był jednym z niewielu ludzi, którzy z obozu uciekli.

Może ktoś z czytelników dotrze do jego rodziny i opisze jego ucieczkę.

Jednostronna miłość

W Polsce co roku odbywają się Dni Judaizm i  Dni Islamizmu, a kiedy żydzi i muzułmanie zaczną organizować Dni Katolickie i się tam im wskaże, że jest tylko jeden Bóg?

Rada Tymińskiego

Lata temu pan Stanisław Tymiński powiedział, że Polacy muszą się nauczyć popierać swoich polityków… pieniędzmi.

To bym radził „trąbić” Konfederatom, ale oni są tak zarozumiali, że nic co sami nie wymyślili, nie uznają za cokolwiek warte.

Tulsi Gabbard

Ta urocza kolorowa, 40-latka z Hawaii jest majorem rezerwy Armii USA, od 7 lat posłanką do Kongresu USA i dwa razy była na misjach „pokojowych” w Syrii. Krytykuje politykę zagraniczną kraju twierdząc, że próbuje obalić różnych dyktatorów, co nie daje żadnych rezultatów, a kosztuje obywateli miliardy.

Kandyduje na kandydata Partii Demokratycznej USA na prezydenta, ale na konwencjach dostaje 2% głosów.

Jest to jedyna osoba, która by mogła zagrozić Trumpowi, gdyby ją poparli przeciwnicy Trumpa w Partii Republikańskiej. Teraz nie zostanie kandydatką nawet na wiceprezydenta, ale w 2024 może dostać nominacje i zasiąść w Białym Domu.

Białoruski przekład

Dzięki Panu Bogu rzadko choruję, ale muszę przyznać, że mimo krytyki system ochrony zdrowia w mym kraju nie stoi źle, choć w wielu aspektach może być i powinien być lepszy.

Uważam, że ktokolwiek kto chce usprawnić system ochrony zdrowia w USA powinien  przyglądnąć się naszemu.

Ciekawe

W sejmie ku oburzeniu większości posłów Janusz Korwin Mikke powiedział, że za niemieckiej okupacji podatki były… niższe.

Leszek Szumowski pisze:

Polska jest dyżurnym chłopcem do bicia, dymanym frajerem, ale dymanym na własną prośbę. W najdrobniejszych sprawach nie potrafi zadbać o swój interes. Ktoś, kto tak postępuje – i w polityce i w biznesie – nie jest szanowany, bo czemu szanować frajera, który d…y daje każdemu, zawsze i za … darmo”.

Kończę ten wpis apelem do polskich polityków: przestańcie pieprzyć o tym, że macie rację, a weźcie się twardo za walkę o polskie interesy narodowe. Bo w polityce liczą się tylko interesy.

Pacan

Były shawman a teraz prezydent Ukrainy, który gwałtownie traci zaufanie przyłączył się do ujadaczy na prezydenta Dudę i zapewne nikt w Polsce mu nie przypomni, gdzie jego miejsce.

Kiedy awansują

W Polsce różni weterani, żywi i martwi, walki z Niemcami, Sowietami i komuną zostali prawie automatycznie awansowani o jeden stopień wyżej.

Jak sprawdziłem w Polsce na naszym terenie trzeba wnioskować o to do przedstawiciela wojska polskiego w Ambasadzie RP, ale kto tym się zajmie?

Ciekawa sprawa

90 lat temu pewien ziemianin w ulewę schronił się do sklepu żydowskiego i zobaczył, że tam masło jest sprzedawane po wyższej cenie niż w chrześcijańskich sklepach.

Zapytał więc Żyda, czemu może tak drogo sprzedawać te masło.

– To koszerne masło, czyli produkowane wedle zasad prawa żydowskiego – odparł sklepikarz.

– No, a jak bym ja mógł sprzedawać takie masło – spytał ziemianin.

– Musi dziedzic znaleźć w okolicach rabina. Przyjedzie, stwierdzi czy masło jest robione, jak „należy” i da gleit.

Ziemianin, znalazł rabina, ten obejrzał proces robienia masła, dał uwagi jak trzeba je robić, wydał certyfikat i wziął opłatę. Obustronny interes. Ziemianin mógł drożej sprzedawać masło i rabin dostał dolę.

Za koszerne certyfikaty rabini zbierają w USA mld $$. Już w Polsce do firm przychodzą rabini i oferują podobne usługi, za drobiazg 0.1% ceny produktu.

Tylko jedno, ale w mikrostopniu w Polsce nabywcami są Żydzi. Choć to nie tak dużo, to chrześcijanie, by mieć jakiś znaczek na opakowaniu muszą płacić ten „podatek”, bo rabini w ten, czy inny „sposób” na nich „wpływają”.

Istotne pytanie?

Czy są jakaś geopolitycznej przyczyny, żeby rosyjskiego misia wkurzać? Wbrew temu, co twierdzą liczni nasi medialni propagandyści nie mamy kolizji interesów z Rosją Putina. A mimo tego właśnie to robimy. W interesie państw bałtyckich, Gruzji, Ukrainy i… USA.

To nie Rosja wysuwa chamskie roszczenia terytorialne wobec nas, tylko „przyjacielska” Ukraina, która wraz z „bratnią” Litwą gnoi u siebie Polaków. Tak, Rosja czci swoich morderców naszych rodaków, ale robią to też Ukraińcy chwaląc swych z Waffen SS, UPA i robią to nawet na terenie Polski.

Kamuflaż

Dziwne, że amerykańscy żołnierze w Polsce mają mundury polowe piaskowego koloru. Podobnego koloru są ich czołgi i wozy pancerne czyli tu byliby łatwo rozpoznawalni i ginęli jak muchy.

Czy nie oznacza to, że są te wojska przygotowane nie do walki w Polsce, a raczej magazynowane do użycia na Bliskim Wschodzie?

Aleksander Pruszyński