Donald Trump opisał zdjęcia ukazujące blady pierścień wokół wyraźnie pomarańczowej twarzy jako „kolejną fake news ”, po tym, jak fotografia została masowo powielona w Internecie.

Ekscentryczna kolorystyka twarzy Trumpa była przedmiotem wielokrotnych analiz ze strony dziennikarzy i krytyków, którzy starali się zakwestionować jego zdrowie. W przeszłości członkowie personelu Białego Domu twierdzili, że prezydent używa łóżek opalających, a także stosuje własny makijaż.

Fakty są następujące: w piątek kilku fotografów zrobiło zdjęcie Trumpowi, gdy przechodził przez trawnik South House South Lawn po tym, jak wysiadł z helikoptera Marine One po podróży do Karoliny Północnej.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Kilka podobnych zdjęć prezydenta zostało opublikowanych przez fotografików z serwisów agencyjnych, między innymi dla AP, PA i AFP.

Wszystkie przedstawiały Trumpa kroczącego przez wiatr, z żółtymi włosami odgarniętymi do tyłu i wyraźną linią między pomarańczowymi tonami wokół oczu, nosa i ust, a bladą skórą zaczynającą się tuż przed uszami i skórą głowy.

 

Odnosząc się do fotografii, Trump napisał: „kiolejne fejk newsy. Oczywiście, że zostało to zrobione w Photoshopie, ale wiatr był silny, a włosy wyglądały dobrze? Cokolwiek byle mnie poniżyć!